ARCHIWUM- kwiecień  2002   

 

 

XI Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     5 kwietnia 2002r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną powiatowy etap 11 Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny wraz z grupą taneczną - uczniowie klas II - III, którzy zaprezentowali piosenkę pt. "Kilka rad, by być ze zdrowiem za pan brat". Małe śpiewaczki odniosły sukces - zakwalifikowały się do finału w Siedlcach. Życzymy powodzenia!

     21 kwietnia 2002r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Tańca dla Dzieci "Zabawa z Fantazją". Uczniowie naszej szkoły także uczestniczyli w tym niezwykłym turnieju. Obowiązkowo zaprezentowali poloneza oraz rewelacyjnie wykonali taniec dyskotekowy - za co otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy małym tancerzom!

     Podobnie jak w większości szkół w całej Polsce także u nas bardzo uroczyście obchodzony był Dzień Ziemi. 25 kwietnia 2002r. odbył się apel poświęcony ekologii, ochronie środowiska. W całej szkole aż furczało od plakatów poświęconych ochronie przyrody, teren wokół szkoły przerodził się w przeogromną, wspaniałą ekspozycję pod hasłem "Cztery żywioły", ukazującej zagrożenia dla Ziemi od ognia, powietrza (zanieczyszczonego), wody oraz ziemi. Kto nie widział - niech żałuje! 

     Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych ruszyliśmy na podbój województwa mazowieckiego! 

26 kwietnia 2002r. w Grodzisku Mazowieckim odbył się etap wojewódzki turnieju. Drużyna naszej szkoły w składzie: K. Przyborowski, D. Świderski, M. Brzozowski oraz B. Kostyra po raz wtóry wykazała się ogromną wiedzą! Niestety - zabrakło nam trochę szczęścia - zdobyliśmy III miejsce uzyskując 132 punkty na 140 możliwych, premiowane zaś było, niestety, tylko miejsce I. Szkoda, że się nie udało. Może za rok... Nie mniej jednak szczere gratulacje dla "Supermózgów"!
OGÓLNOPOLSKI
TURNIEJ WIEDZY
"SUPERMÓZG"

Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

     29 kwietnia 2002r. w naszej szkole odbył się przegląd Małych Form Teatralnych

Uczniowie z klas I - III pod kierunkiem "swoich pań" przygotowali krótkie przedstawienia i inscenizacje, które następnie zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom. Wspaniałe dekoracje, kostiumy oraz niezwykle żywiołowa gra małych aktorów zachwycały wszystkich oglądających. Rośnie młode pokolenie aktorskie! A nuż objawią się talenty na miarę Tadeusza Łomnickiego czy Heleny Modrzejewskiej?
Życzymy dalszych sukcesów!   

     30 kwietnia 2002r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego odbyło się uroczyste wręczenia nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta za aktywne uczestnictwo, działalność proekologiczną oraz zebranie największej ilości surowców wtórnych w I Miejskim Konkursie Zbiórki i Segregacji Surowców Wtórnych. Swoją nagrodę - I miejsce oraz tytuł Lidera Działań Ekologicznych odebrała także nasza szkoła. Nagrody przyznano także dla najaktywniejszych klas. Klasa Vb pod opieką p. Alicji Zawadzkiej, razem z klasą IV ze Szkoły Podstawowej nr 1, uhonorowana została trzydniową wycieczką w Góry Świętokrzyskie! Było o co walczyć, bo nagroda nie byle jaka! Gratulujemy zwycięzcom!
                                         Zobacz także: Archiwum 2001/2002 -  maj 2002