ARCHIWUM- maj  2002   

 

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     

     Dni od 8 do 10 maja 2002r. klasa Vb spędziła na przecudownej wycieczce w Góry Świętokrzyskie - nagrodzie za aktywny udział i zebranie największej ilości surowców wtórnych w I Miejskim Konkursie Zbiórki i Segregacji Surowców Wtórnych. Uczniowie zwiedzili Kielce - katedrę, Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawkarstwa (jedyne w Polsce), Kadzielnię, Karczówkę. Weszli na Święty Krzyż (Łysą Górę), gdzie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz tamtejszy przyklasztorny kościół. Stanęli "oko w oko" z puszczą jodłową oraz gołoborzami. Odwiedzili także najwspanialszą polską jaskinię - "Raj"; stanęli na murach i baszcie zamku w Chęcinach, zwiedzili klasztor w Świętej Katarzynie oraz... stali się prawdziwymi zdobywcami szczytów! "Zdobyli" Łysicę (612m)!  Wycieczka była wspaniała! Pogoda jak marzenie i tylko szkoda, że... tak krótko!
     Jeśli chcesz obejrzeć galerię zdjęć z wycieczki kliknij TUTAJ

Tydzień Przeciwdziałania Agresji

          W dniach 8-15 maja 2002r. w Szkole Podstawowej nr 2 trwała akcja propagująca przeciwdziałanie agresji. Program działań obejmował tematykę: "Moje spotkanie ze złością", "Co mnie złości?", "Radzę sobie z własną złością", "Co mi sprawia radość?", "Sprawiam radość innym" - przemarsz ulicami miasta, apel podsumowujący akcję. Przeprowadzonej akcji towarzyszyły działania towarzyszące - konkurs na najciekawszy rysunek, plakat i pracę literacką (rymowanka, wiersz, opowiadanie) o tematyce przeciwdziałania agresji, propagujące hasła tolerancji, koleżeństwa, miłości.

Konkurs recytatorski im. K. Makuszynskiego

    
        

15 maja 2002r. w Bibliotece Miejskiej odbył się etap miejski XIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im K. Makuszyńskiego. Wśród 21 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów recytujących poezję oraz fragmenty prozy wyróżnili się uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Jadczuk - kl. IIIb, która zajęła II miejsce oraz Monika Gielewicz - kl. VIa, która zajęła I miejsce.

     21 i 22 maja odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego. I tym razem uczennica Monika Gielewicz nie zawiodła oczekiwań pewnie plasując się na I miejscu, awansując jednocześnie do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XI Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     

     16 maja 2002r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się finał XI Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Nasze maluchy (uczennice kl. II-III) zaprezentowały naprawdę profesjonalny poziom. Wśród ok. 40 wykonawców błyszczały niczym małe gwiazdeczki. Niestety, tym razem "nie wpadły w oko" szanownemu jury. Ale za rok... Kto wie.

Festiwal Piosenki Harcerskiej

          18 maja 2002r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej. Także na tej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawiciela żaków z naszej szkoły. Młody wokalista - Maciej Filiks, uczeń kl. IIa "wyśpiewał" sobie bardzo dobre II miejsce. Gratulacje!