Nasz adres: ul. Węgrowska 22  08-300 Sokołów Podlaski  tel./fax 25 781 27 82

                                         

Dodaj nasz serwis do Ulubionych!   Ustaw nasz serwis jako stronę startową!    Napisz do nas - skp2@sokp.pl!   Głosuj na naszą stronę! Szukaj nas w EDUSEEKU!  ROK SZKOLNY 2010/2011

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
   Koniec roku szkolnego to klasyfikacja wyników wychowania oraz nauczania, podliczanie frekwencji, wyłanianie najlepszych uczniów... stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.  Za nami intensywny rok nauki, przed nami zasłużony wypoczynek. Na odrębnych podstronach (w formacie *.pdf) można zobaczyć wyniki tegorocznej klasyfikacji oraz listę uczniów, którzy otrzymali stypendium. [klasyfikacja] [stypendyści]
VIII ZAWODY LA IM. J. KOWALEWSKIEGO
   15 czerwca na stadionie OSiR odbył się już siódmy z kolei Memoriał Lekkoatletyczny im. Jana Kowalewskiego. Także i tym razem nasi młodzi sportowcy stanęli na wysokości zadania - dziewczęta drużynowo zajęły II miejsce, chłopcy - IV miejsce. Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyli: K. Bindas zajmując I miejsce w biegu na 600m oraz II miejsce w biegu na 60m; M. Kaczmarczyk zajmując IV miejsce w skoku w dal; P. Kocak, który zajął I miejsce w biegu na 1000m oraz IV miejsce w biegu na 60m. Gratulujemy!   
KONKURS PRZYRODNICZO-LITERACKO-PLASTYCZNY
   8 czerwca w SOK odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "W obronie życia sokołowskich lasów". W konkursie uczestniczyło 14 szkół z naszego powiatu, w tym także nasza szkoła, z której wzięło udział 10 uczniów, a 8 zostało nagrodzonych! I miejsce w kategorii opowiadanie fantastyczno-przygodowe zajął Emil Zasuwik - kl. IVa, wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Weronika Biłda - kl. Vc. W kategorii model przestrzenny II miejsce zajęły uczennice kl. Vc - Małgorzata Góral, Aleksandra Dudek i Milena Matwiejczuk; wyróżnienie w tejże kategorii przypadło także uczennicom kl. IVa - Darii Góral, Aleksandrze Lusińskiej i Izabelli Tomczuk. Gratulujemy!
DZIEŃ DZIECKA
   Tegoroczny Dzień Dziecka, oprócz spotkań z wychowawcami, gier, zabaw, wycieczek po naszym mieście, słodkich poczęstunków, był także, zorganizowanym przez Radę Rodziców, dniem Szkolnego Turnieju Warcabowego. W turnieju uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów, a mecze rozgrywane były w ciągach klasowych systemem pucharowym. Dla zwycięzców RR ufundowała nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych ciągach klasowych: kl. I - M. Orzełowski; kl. II - D. Krasnodębski; kl. III - B. Kosieradzki; kl. IV - B. Rytel; kl. V - B. Mielańczuk; kl. VI - G. Niemierka. Gratulujemy! 
WYNIKI "KANGURA"
   3 czerwca 2011 r. w siedzibie SCDiDN w Siedlcach odbyło sie uroczyste podsumowanie XX edycji Konkursu KANGUR i V edycji Konkursu KANGUREK. Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń naszej szkoły - Władysław Młynik (kl. IIb), który zdobywając 54 punkty uzyskał wynik bardzo dobry. Wyróżnienia w kategorii MALUCH otrzymało pięcioro uczniów: Bartosz Kosieradzki (IIIa), Mateusz Szykuć (IIIb), Monika Fabiańczuk (IVa), Emil Zasuwik (IVa) oraz Patryk Skorupka (IVa). Gratulujemy! 
MŁODZI DEMOKRACI - CD
   30 maja 2011 r. odbyła sie wycieczka samorządów klasowych do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się m. in. zwiedzanie Sejmu i Senatu oraz Zamku Królewskiego. We wnętrzu zamkowym uczniowie uczestniczyli w lekcji historycznej "Sejm RP Obojga Narodów", poznali cechy ustroju RP Obojga Narodów, inscenizowali, jako posłowie dawne obrady sejmu, zwiedzili zabytkowe wnętrza. Pobyt w parlamencie dotyczył poznania historii, struktury, codziennej pracy, obowiązków i praw posłów i senatorów oraz sposobu powstawania ustawy. Wycieczka stanowiła podsumowanie projektu edukacyjnego "Młodzi demokraci".
   Dyrekcja szkoły, opiekunowie SU oraz uczniowie składają serdeczne podziękowanie Panu Senatorowi Waldemarowi Krasce za pomoc w organizacji wycieczki. [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8]
WYNIKI SPRAWDZIANU KLAS VI
   W kwietniu uczniowie klas VI przystąpili do obowiązkowego sprawdzianu. Sprawdzian kontroluje nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności, ocenia, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Wyniki tegorocznego sprawdzianu przedstawiają się następująco: kl. VIa - 27,62p; kl. VIb - 25,32p; kl. VIc - 22,65p. Średnia szkoły - 25,37p; średnia gminy - 25,25p; średnia powiatu - 23,80; średnia województwa - 25,96p. Najlepszym wynikiem w naszej szkole było 38p - taką ilość uzyskało dwoje uczniów.
MEMORIAŁ LA IM. R. LECYKA
   26 maja 2011 r. na stadionie OSiR już po raz kolejny odbył się Memoriał Lekkoatletyczny im. R. Lecyka. Nasi młodzi lekkoatleci także podczas tych zawodów pokazali się z jak najlepszej strony. Dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce; indywidualnie - I miejsce w biegu na 600m i rzucie piłeczką palantową zajęła K. Drabanek, II miejsce w biegu na 60m i III miejsce w biegu na 600m zajęła K. Bindas. Chłopcy drużynowo uplasowali się na II miejscu, a indywidualnie K. Wojtkowski zajął I miejsce w biegu na 60m i w skoku w dal. Gratulujemy!
MŁODZI DEMOKRACI
   23 maja uczniowie reprezentujący samorządy klasowe kl. IV - VI, w ramach projektu "Młodzi demokraci", odbyli wycieczkę do Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim, której celem było m.in. poznanie struktury urzędu oraz pracy urzędników UM. Uczniowie wcielili się w role burmistrza miasta i radnych i debatowali o potrzebach zmian w mieście, jego rozwoju oraz sposobach rozwiązywania problemów. W dyskusji "młodych demokratów" uczestniczyli także zastępca burmistrza p. J. Maksjan oraz sekretarz miasta p. M. Truszkowska.  Mamy cichą nadzieję, że głosy najmłodszych mieszkańców nie miną bez echa...
CZWÓRBÓJ LA
   17 maja 2011 r. na stadionie MOSiR w Siedlcach odbył sie etap regionalny czwórboju lekkoatletycznego. Nasze dziewczęta w składzie: K. Drabanek, M. Kaczmarczyk, G. Świętochowska, K. Bindas, E. Kurełek, P. Bogusz zaprezentowały się z jak najlepszej strony i ostatecznie zajęły X miejsce - dodać jednak należy, że prawie cała drużyna to uczennice klas V. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Klaudia Drabanek, która uzyskując 301 punktów, zajęła indywidualnie I miejsce. Gratulujemy!
KONKURS PLASTYCZNY
   Jeszcze w marcu Biblioteka Pedagogiczna w Sokołowie Podlaskim ogłosiła konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami świątecznymi. Jak zawsze z naszej szkoły wzięło udział wielu uczniów, wyróżniono jednak tylko dwoje naszych małych plastyków - A. Lusińską (IVa) oraz N. Gizińską (VIc), które 17 maja odebrały nagrody książkowe. Gratulujemy! [zobacz także]
KONKURS RECYTATORSKI

   11 maja 2011r. odbyły się miejskie eliminacje XXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie sokołowskich szkół podstawowych prezentowali jeden utwór poetycki i fragment prozy dowolnego autora. W grupie starszej (kl. 4-6) I miejsce przyznano naszej uczennicy Karolinie Kosowskiej , II miejsce ex aequo Oldze Gąsowskiej i Natalii Piwko ucz. SP nr 4, III miejsce Jakubowi Lachowskiemu ucz. SP nr 4. 

   Dnia 17 i 18 maja 2011r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego gościli recytatorzy ze Szkół Podstawowych powiatu sokołowskiego. Zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych prezentowali jeden wiersz i fragment prozy dowolnego autora na konkursie recytatorskim im. K. Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Kosowska, która i tym razem pewnie zajęła I miejsce awansując do finału, który odbył się 2 czerwca w CKiS w Siedlcach. Niestety, w finale Karolinie zabrakło troszkę szczęścia. Pomimo tego gratulujemy! [zobacz także] [zobacz fotki: 1, 2]
CZWÓRBÓJ LA
   10 maja 2011 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórboju LA. Drużyna dziewcząt, po bardzo dobrym występie podczas etapu miejskiego, także tym razem nie zawiodła naszych oczekiwań. Tylko nieznacznie przegrała z koleżankami z SP nr 1 Sokołów Podlaski, ale to nasza zawodniczka - K. Drabanek, uzyskując 276 punktów - zajęła indywidualnie I miejsce. Dziewczęta awansowały do etapu regionalnego. Klasyfikacja końcowa: 1) SP nr 1 Sokołów Podl., 2) SP nr 2 Sokołów Podl., 3) SP Skrzeszew, 4) SP Sterdyń. Gratulujemy!
CZWÓRBÓJ LA
   28 kwietnia na stadionie OSiR rozegrano etap miejski czwórboju lekkoatletycznego. Naszą szkołę reprezentowała tylko drużyna dziewcząt. Młode zawodniczki z klas IV, V i VI zaprezentowały sie bardzo dobrze i awansowały do etapu powiatowego. Na wyróżnienie zasłużyły: K. Drabanek (I miejsce), K. Bindas (IV miejsce) oraz E. Kurełek (V miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
BIEGI PRZEŁAJOWE
   19 kwietnia 2011 r. w Ostrołęce odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w biegach przełajowych. W imprezie sportowej brała udział trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły: Klaudia Drabanek z kl. VIc, która zajęła IX miejsce, Katarzyna Bindas z kl. Va, która zajęła XI miejsce oraz Mateusz Jaszczuk z kl. Vc, który uplasował się na XXIII miejscu. Gratulujemy!
TURNIEJ BRD
   18 kwietnia 2011 r. w Sterdyni odbyły się eliminacje powiatowego Wiosennego Turnieju BRD 2011. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Iwańska – klasa VIa, Paulina Benedykciuk – klasa VIa, Agnieszka Sadowska – klasa Va. Tym razem jednak szczęcie nie dopisało naszym zawodniczkom.
MINIPIŁKA NOŻNA
   18 kwietnia 2011 r. na stadionie OSiR rozegrano mecze minipiłki nożnej (etap miejski) chłopców. Naszej drużynie tym razem zabrakło szczęścia - uległa chłopcom z "Jedynki" 0 : 4 i chłopcom z "Czwórki" 0 : 3 i ostatecznie zajęła III miejsce.  I miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 Sokołów Podl.
WIELKANOC NA WESOŁO
   14 kwietnia 2011 r. wychowawczynie klas drugich wraz ze swoimi podopiecznymi zorganizowały i przeprowadziły spotkanie wielkanocne dla klas I-III. W programie spotkania znalazło się między innymi: poznawanie tradycji świąt wielkanocnych, konkursy na najładniejszą pisankę, przygotowanie koszyczka wielkanocnego i bieg z jajkiem. Jak zawsze dzieci bawiły sie świetnie, a poprzez zabawę zdobywały nowe wiadomości.
DZIEŃ ZIEMI
   Dnia 13.04.2011r. w naszej szkole obchodzono Dzień Ziemi. Zorganizowano turniej wiedzy przyrodniczo-matematycznej dla klas IV-VI. Turniej obejmował pięć konkurencji: zestaw zagadek, których rozwiązaniami były nazwy roślin i zwierząt występujących w Polsce, przysłowia związane z przyrodą, krzyżówka przyrodnicza, której głównym hasłem w klasach piątych było "Ratuj Ziemię", zadania matematyczne dotyczące ochrony przyrody, zestaw pytań z ekologii. Turniej odbywał się w ciągach klasowych. Wytypowane drużyny z poszczególnych klas pracowały zespołowo. W poszczególnych ciągach klasowych zwyciężyły następujące drużyny: w klasach czwartych – drużyna dziewcząt z klasy IVa, w klasach piątych – drużyna z klasy Vc, w klasach szóstych – drużyna z klasy VIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Nagrodami w turnieju były kubeczki i słodycze ufundowane przez sklepik uczniowski "Jarzębinka" Dziękujemy!
II SOKOŁOWSKI DZIEŃ TALENTÓW
   W dniu 7.04.2011r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się II Sokołowski Dzień Talentów. Celem konkursu było zaprezentowanie dzieci i młodzieży z pasją, własnymi zainteresowaniami, uprawiających różne dziedziny sztuki: teatr, recytacje, śpiew, taniec, grę na instrumencie. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczestników. Jury konkursowe przyznało nagrody: Sandrze Bazylczuk z klasy VIb, Anicie Pogorzelskiej z klasy VIb, Janowi Kalinowskiemu z klasy VIb, Aleksandrze Zdzieborskiej z klasy IIIa i Patrycji Anusiewicz z klasy IVa. Gratulujemy! [zobacz fotogalerię na stronie SOK]
ZAWODY PŁYWACKIE
   29 marca 2011r. na pływalni miejskiej w Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Jednym z najlepszych zawodników tych zawodów był reprezentant naszej szkoły Bartłomiej Borysiewicz, uczeń kl. VIb, który zdobył trzy medale. Zwyciężył w wyścigu na 50 m stylem klasycznym, drugie miejsce zajął na tym samym dystansie w stylu grzbietowym i na najniższym stopniu podium stanął po rywalizacji kraulem. Naszą szkołę reprezentowała również Agata Lesiuk, która zajęła 11 miejsce w stylu grzbietowym i 13 kraulem. Gratulujemy! 
FESTIWAL PIOSENKI
   26 marca 2011 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Izabella Tomczuk - kl. IVa, Jakub Strus – kl. IVb. Uczniowie pięknie zaśpiewali dwie piosenki specjalnie przygotowane na tą okazję.
SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI
   23 marca w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci odbyły się zawody w minikoszykówce chłopców. Drużyna naszej szkoły - chłopcy z klas IV w grupie eliminacyjnej przegrali 4:10 z SP nr 1 i pokonali SP Skrzeszew 8 : 4. W meczu o trzecie miejsce wygrali 10:2 z kolegami z SP 4. Kolejność końcowa: 1) SP Rozbity Kamień, 2) SP nr 1, 3) SP nr 2, 4) SP 4. Gratulujemy!
I INTERDYSCYPLINARNE FORUM NAUCZYCIELI, WYCHOWAWCÓW I RODZICÓW

   19 marca w naszej szkole odbyło się I Interdyscyplinarne Forum Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców pod hasłem Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dziecka - ucznia. Podejmując się organizacji forum pragnęliśmy poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące pól starych i nowych zagrożeń wychowawczych, przed jakimi staje młody człowiek oraz instytucje wychowania. U podstaw idei zorganizowania forum leżało również przekonanie o potrzebie zgłębiania naszej wiedzy o mechanizmach powstawania i uwarunkowaniach rozwoju współczesnych zagrożeń społecznych, patologii i nowych uzależnień, ukazywania interakcyjnego charakteru zaburzeń oraz próby poszukiwania optymalnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. [więcej] [zobacz fotogalerię]

MINIKOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW
   17 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się finał regionalny Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce chłopców. Nasi zawodnicy po wygraniu ćwierć i półfinałów zmierzyli się z reprezentacjami: SP 12 Siedlce, SP 11 Siedlce i SP Ruchna. Odnieśli pewne zwycięstwo z SP Ruchna , po emocjonującym meczu pokonali również reprezentację SP 11 z Siedlec i dopiero w meczu o złoty medal musieli uznać wyższość gospodarzy zawodów z SP 12 Siedlce. Szkołę reprezentowali: K. Wojtkowski, K. Drozd, P. Nowotniak, P. Znamierowski, M. Mateusiak, J. Jakubowski, R. Miściorak, G. Niemierka, J. Teodorczuk, D. Gawryluk, K. Kosieradzki, M. Jaszczuk. Wyniki spotkań: SP 2 Sokołów Podl. – SP Ruchna   48:4, SP 2 Sokołów Podl. – SP 11 Siedlce   29:26, SP 2 Sokołów Podl. - SP 12 Siedlce   35 : 46. Kolejność końcowa: 1. SP 12 Siedlce, 2. SP 2 Sokołów Podl., 3. SP 11 Siedlce,4. SP Ruchna. Gratulujemy!
MINIKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT
   16 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się finał Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce dziewcząt. Nasze koszykarki odniosły duży sukces i zajęły drugie miejsce. Przez całe spotkanie prowadziły nasze dziewczęta. Jeszcze na 5 min. przed końcowym gwizdkiem nasze zawodniczki prowadziły 1 punktem. Jednak nie udało się utrzymać wyniku i ostatecznie przegrały 3 punktami z SP nr 1 z Sokołowa Podlaskiego. Pomimo porażki - gratulujemy!
"WARSZAWSKA SYRENKA"
   W dniach 8 - 11.03.2011 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Z bardzo licznej reprezentacji klas I – III komisja wyłoniła dwoje reprezentantów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych: Mateusza Czarkowskiego z klasy Ib i Aleksandrę Zdzieborską z klasy IIIa. 
18 marca 2011 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe konkursu "Warszawska Syrenka". Mateusz Czarkowski i Aleksandra Zdzieborska wrócili z konkursu z pamiątkowymi dyplomami.
DNI PROFILAKTYKI
   W dniach 9.02 – 11.02. 2011 r. odbyły się w naszej szkole Dni Profilaktyki pod hasłem "Żyjmy zdrowo, bezpiecznie i kulturalnie". W ramach projektu odbyły się spotkania z: pielęgniarką, która mówiła na temat zdrowego odżywiania, pedagogiem-terapeutą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, który zapoznał uczniów z problemem uzależnień od substancji psychoaktywnych i dopalaczy. Policjanci mówili o zagrożeniach przestępczością wśród nieletnich i przemocą w sieci (Internet, telefony komórkowe). Odbyły się też: projekcje filmów z cyklu "Lekcje przestrogi", konkursy plastyczne i literackie o tematyce profilaktycznej. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Apel uświadomił szkodliwość hałasu dla zdrowia człowieka i wprowadził akcję "Cicha przerwa". Spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klasy Va pt. "Humba bumba bang" poruszył problematykę związaną z relacjami rówieśniczymi.
WALENTYNKI W "DWÓJCE" 
   10 lutego 2011r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową dla uczniów klas I – VI. Przy dźwiękach światowych i polskich przebojów można było radośnie spędzić popołudnie oraz zadedykować ulubioną piosenkę swojej szkolnej sympatii. [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5]
SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI
   8 lutego 2011r. odbył się kolejny etap Sokołowskiej Olimpiady Dzieci, tym razem dyscypliną sportową był  tenis stołowy. Uczniowie klas I - III oraz klas IV wywalczyli: dziewczynki II miejsce drużynowo, chłopcy - VII miejsce. Uczennica klasy IVa Daria Góral została wyróżniona i jako jedyna zawodniczka wróciła z dyplomem. 
MINIKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

   Dnia 4 lutego 2011 r. reprezentacja dziewcząt z klas IV-VI rozegrała mecze półfinałowe etapu międzypowiatowego Szkolnych Igrzysk Młodzieży w minikoszykówce dziewcząt. Nasze młode zawodniczki rozegrały dwa zwycięskie mecze z koleżankami z Siedlec (SP 2 - SP 11 Siedlce 53 : 33) oraz z Miedznej (SP 2 - SP Miedzna 44 : 20) i awansowały do finału. Gratulujemy!

III IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dnia 3 lutego 2011 r. uczniowie klas I-III rozegrali w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podl. 9 konkurencji sportowych. W zawodach uczestniczyło 12 szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. Drużyna naszej szkoły uzyskała 108 punktów i zajęła I miejsce. Przed nimi jeszcze dwa etapy rozgrywek na basenie i stadionie. Gratulujemy i życzymy powodzenia! [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5]

CHOINKA SZKOLNA
   24 stycznia odbyła się w naszej szkole choinka dla uczniów klas I — VI. Klasy I-III bawiły się od godz. 12:00 do 15:00, klasy IV-VI od godz. 15:30 do 19:00. 
Atrakcją choinki oprócz świetnej zabawy i słodkiego poczęstunku były występy MINICYRKU. Dzieci obejrzały tresurę psów, kotów i małpki, ekwilibrystykę z krzesłami, miały możliwość wspólnych występów z osobą prowadzącą.
POMAGAMY ZWIERZĘTOM
   Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody już po raz kolejny zorganizowało w dniach 24 – 28 stycznia 2011 r. akcję zbiórki pieniędzy na potrzeby miejskiego schroniska dla zwierząt. Uzbieraliśmy 136,91 zł. Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.
KONKURS HISTORYCZNY
   14 stycznia 2011 r. odbył się w Siedlcach etap rejonowy ogólnopolskiego konkursu historycznego "Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego w latach 1514 - 1683". W konkursie wzięła udział laureatka etapu szkolnego Paulina Flór - uczennica klasy VIa. Niestety, tym razem naszej uczennicy zabrakło odrobinę szczęścia, aby zająć wysoką pozycję. Pomimo tego - gratulujemy!
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY
   22 grudnia w naszej szkole odbył się mający już kilkunastoletnią tradycję Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas I - III. Wszystkie "maluchy" doskonale się bawiły oraz doświadczyły niezapomnianych wrażeń sportowych. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4]
GÓRA GROSZA
   Już po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej "Góra Grosza", której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom z domów dziecka. Kwota, którą zebraliśmy dla potrzebujących dzieci wyniosła w tym roku 500,40 zł. Wszystkim, którzy zechcieli wrzucić swój grosik - serdecznie dziękujemy! [zobacz fotki: 1, 2, 3]
MINIKOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW
   16 grudnia odbył się etap miejski minikoszykówki chłopców. Nasi podopieczni pewnie pokonali kolegów z SP 1 15 : 10 oraz kolegów z SP 4 18 : 10 i zajmując I miejsce awansowali do etapu powiatowego.
   20 grudnia w Kosowie Lackim odbył sie etap powiatowy rozgrywek chłopców w minikoszykówkę. Nasi młodzi koszykarze zwyciężyli we wszystkich swoich spotkaniach: SP 2 - SP Kosów L. 14 : 10, SP 2 - SP Skrzeszew 32 : 10 i pewnie uplasowali sie na I miejscu, awansując do etapu międzypowiatowego. Kolejność końcowa: 1) SP 2; 2) SP 4; 3) SP Kosów Lacki; 4) SP Skrzeszew. Gratulujemy!
MINIKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT
   10 grudnia w sali gimnastycznej SP nr 1 odbył się etap miejski minikoszykówki dziewcząt. Nasze młode sportsmenki uległy koleżankom z "jedynki" 18 : 34 i pokonały dziewczęta z SP Nowa Wieś 62 : 0 i ostatecznie zajęły II miejsce, awansując do etapu powiatowego.
   21 grudnia rozegrano mecze etapu powiatowego. Tym razem nasze dziewczyny pewnie pokonały koleżanki z SP Skrzeszew 49 : 3 oraz dziewczęta z SP Rozbity Kamień 22 : 18 i ostatecznie etap powiatowy zakończyły na II miejscu. Kolejność końcowa: 1) SP 1; 2) SP 2; 3) SP Rozbity Kamień; 4) SP Skrzeszew. Gratulujemy!
II SZKOLNY TURNIEJ FINGERBOARDA
   9 grudnia odbył sie w naszej szkole II Szkolny Turniej Fingerboarda. Fingerboard to malutka, zmniejszona deskorolka zrobiona z plastiku. Na prawdziwej deskorolce jeździ się nogami, tutaj zamiast nóg służą palce. Jeździć powinno się na dwóch palcach, czyli wskazującym i środkowym. Na fingerboardzie można kręcić prawie wszystkie tricki, tak jak na prawdziwej deskorolce. Zwycięzcami w poszczególnych oddziałach zostali: kl. IV - Adam Strzała, kl. V - Rafał Dziukowski, kl. VI - Bartłomiej Borysiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, a zwycięzcy - nagrody ufundowane przez Dyrekcją szkoły oraz jednego z sędziów - Jacka Nasiłowskiego. [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8]
PRÓBNY SPRAWDZIAN KLAS VI
   8 grudnia uczniowie klas VI przystąpili do próbnego sprawdzianu, którego w tym roku motywem przewodnim była "Czekolada". Sprawdzian kontroluje nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności, ocenia, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   24 listopada odbył się wieczór andrzejkowy dla uczniów klas I - VI. Organizatorem tej niezwykle miłej imprezy był Samorząd Uczniowski. Miłośnicy dobrej zabawy wesoło spędzili czas w tanecznym rytmie, oczywiście nie zabrakło także "kącika wróżb" dla wszystkich, którzy chcieli poznać swój los i dopomóc szczęściu :-).

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
   Obchodom 11 listopada w Sokołowie Podlaskim towarzyszył w tym roku sportowy piknik. Po mszy i złożeniu wieńców, spod Pomnika Czynu Niepodległościowego wystartował I Sokołowski Bieg Niepodległości. Dzieci rywalizowały na dystansie 1200, a młodzież i dorośli - 2400 metrów. Wśród uczestników nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, którzy stanęli na najwyższym podium: Klaudia Drabanek (VIc) i Mateusz Jaszczuk (Vc).
Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody, ufundowane przez sponsorów, którzy zadbali też o bigos, grochówkę i gorącą herbatę.
[zobacz fotki: 1, 2, 3,]

 

WIZYTA UCZNIÓW Z ŁOTWY
   W dniach 25-29 października 2010 r. nasza szkoła gościła trzynastoosobową grupę dzieci z Polskiej Szkoły w Jekabpils na Łotwie. Dzieci mieszkały w rodzinach naszych uczniów. W trakcie pobytu Polacy z Łotwy doskonalili znajomość języka polskiego, poznawali kulturę i zwyczaje naszego miasta i regionu. Uczestniczyli w lekcjach i innych zajęciach szkolnych. 
Dla gości zorganizowano wycieczkę do Warszawy, gdzie między innymi zwiedzali Starówkę. Razem z uczniami naszej szkoły wspaniale bawili się na dyskotece szkolnej. Podczas powitalnego apelu dyrekcja szkoły wręczyła dzieciom teczki i przybory szkolne. Prezentami obdarował dzieci Burmistrz Miasta, Starosta Powiatowy, sponsorzy oraz rodziny, u których dzieci mieszkały.
   Za okazaną pomoc w organizacji pobytu dzieci z Jekabpils serdecznie dziękujemy państwu: Hannie i Wojciechowi Kosowskim, Annie i Andrzejowi Wojtkowskim, Ewie i Zenonowi Sowom, Krystynie i Dariuszowi Smuniewskim, Joannie i Dariuszowi Benedykciukom, Ewie i Andrzejowi Góral, Agnieszce i Ireneuszowi Gizińskim, Sylwii i Tomaszowi Rytel, Katarzynie i Markowi Smuniewskim. Dziękujemy również wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie dzieci z Łotwy: Hurtowni Owoców i Warzyw "Ela", Bakoma sp. z o. o., "Smakosz" - Helena Hudoń, PSS Społem Sokołów Podlaski, PPHU Topaz, PHU Gama, Państwo Robert i Jolanta Kurpiewscy, księgarnia "Ezop".
[zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5, 6]
Wiesław Drabik
SPOTKANIE Z PISARZEM
   20 października uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, autorem ponad stu książek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Książeczki W. Drabika to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, a i rodzice czytający je swoim pociechom się nie nudzą... Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. 
   Podczas spotkania z uczniami pisarz w sposób humorystyczny przedstawił swoją osobę oraz twórczość, czytał fragmenty książeczek, "zasypywał" uczniów zagadkami, a najaktywniejszych - nagrodził wydaniami swoich bajeczek. Po spotkaniu można było kupić książki W. Drabika, a od autora dostać autograf lub pamiątkowy wpis. [zobacz także]

 

DZIEŃ PAPIESKI
   W obecnym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II - odwaga świętości". Z tejże okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Jan Paweł II w oczach dziecka", a prace plastyczne dotyczyły tematyki X Dnia Papieskiego. Nasi wychowankowie przygotowali również (pod kierownictwem p. B. Zdzieborskiej) program artystyczny, który Został przedstawiony 8 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury podczas koncertu "Dzieci Ojcu Świętemu", 10 października w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego podczas mszy dla dzieci, a 15 października w szkole dla całej społeczności szkolnej. [zobacz fotki: 1, 2, 3, 4, 5, 6]

 

BIEGI PRZEŁAJOWE
   12 października w Siedlcach odbył się etap międzypowiatowy biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: K. Drabanek (VIc), która zajęła I miejsce, S. Skwarek (VIa) - X miejsce, K. Bindas (Va) - II miejsce oraz M. Jaszczuk (Vc), który zajął IX miejsce. Wszyscy zawodnicy awansowali do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego, które odbędą się wiosną 2011 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I
   We wtorek 5 października 2010 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, podczas którego 55 dzieci zostało oficjalnie przyjętych do społeczności uczniów naszej szkoły. Na początku uroczystości przemawiał pan dyrektor Dariusz Cybul. Następnie uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi starszymi kolegami z klas czwartych zaprezentowali przygotowaną część artystyczną. Potem odbyło się ślubowanie i uroczyste pasowanie każdego ucznia. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Na koniec rodzice przygotowali słodki poczęstunek. [zobacz fotki: 1,2,3]

 

BIEGI PRZEŁAJOWE
   5 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli czołowe lokaty w etapie miejskim. Także tym razem nie zawiedli naszych oczekiwań: K. Bindas i M. Jaszczuk (kl. Va i Vc) zajęli I miejsca, K. Drabanek (VIc) uplasowała się na I miejscu, a S. Skwarek (VIa) na II miejscu. Wszyscy wymienieni awansowali do etapu międzypowiatowego. Gratulujemy!
"PIŁKARSKIE PIĄTKI"
   23 września odbył się etap miejski rozgrywek chłopców w minipiłkę nożną "Piłkarskie piątki". Drużyna naszej szkoły - chłopcy z klas V i VI rozegrali mecze z kolegami z SP nr 1 i SP nr 4. Niestety, tym razem zabrakło trochę sportowego szczęścia - chłopcy przegrali oba mecze i ostatecznie zajęli III miejsce. Wyniki spotkań: SP nr 2 - SP nr 1 1 : 2, SP nr 2 - SP nr 4 1 : 3. Kolejność końcowa: 1) SP nr 1, 2) SP nr 4, 3) SP nr 2. Pomimo porażek - gratulujemy sportowej zaciętości i uporu.
BIEGI PRZEŁAJOWE
   22 września na stadionie OSiR odbył się etap miejski biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 22 zawodników - uczniów klas IV - VI. Na wyróżnienie zasłużyli: K. Bindas (Va) - I miejsce, M. Jaszczuk (Vc) - I miejsce, M. Kaczmarczyk (Vc) - IV miejsce, K. Drabanek (VIc) - I miejsce, P. Nowotniak (VIb) - II miejsce, S. Skwarek (VIa) - III miejsce, P. Znamierowski (VIa) - VI miejsce. Gratulujemy!
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2010

   Już 17-sty raz "Sprzątanie Świata" ma miejsce w Polsce! Hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata – Polska" brzmi: "Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady". Rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja "Sprzątanie Świata – Polska" również pragną zwrócić Waszą uwagę na potrzebę ochrony bioróżnorodności. Pamiętajmy, że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych! [zobacz także]

ROK SZKOLNY 2010/2011

   Przed nami nowy rok szkolny... Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy samych radosnych dni oraz wielu sukcesów szkolnych i nie tylko!

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH 
      W ROKU SZKOLNYM 2010/2011
   W roku szkolnym 2010/2011 obowiązywać będą w naszej szkole nowe zestawy podręczników. Na oddzielnych podstronach znajdują się zestawy do klasy I - III oraz klas IV - VI. Szczegółowe informacje dotyczące zestawów podręczników oraz niezbędnego wyposażenia uczniów, szczególnie klas pierwszych, uzyskać można w również w sekretariacie szkoły.    
                  [zestaw podręczników dla klas I - III]
     
                  [zestaw podręczników dla klas IV - VI]