AKTUALNOŚCI - wrzesień 2006r.

 

 

WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

   15 września odbyły się wybory nowego zarządu SU oraz opiekunów Samorządu w r. szk. 2006/2007. Komisja w składzie: T. Kalata, K. Maciejewska, M. Stańska, M. Winczaruk stwierdziła, iż w wyborach Zarządu SU wzięło udział 138 uczniów (134 głosy ważna, 4 nieważne), w wyborach opiekunów SU wzięło udział także 138 uczniów (137 głosów ważnych, 1 nieważny). W wyniku wyborów opiekunami SU zostały: Magdalena Bonisławska i Ewa Góral; Zarząd SU tworzą: K. Olszewska, K. Puchalska, D. Strzała, M. Strus. [zobacz także]

   Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach to kluczowe umiejętności, które powinien posiąść każdy. Dla dzieci jest ona szczególnie ważna, w myśl przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie...". 26 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie najmłodszych uczestników ruchu z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, podczas którego uczniowie klas I dokładnie poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach (także chodnikach), a także utrwalili umiejętność prawidłowego przejścia przez ulicę. Dzieci obejrzały również film dydaktyczny "Odblaskowe pierwszaki". Na zakończenie spotkania każdy z pierwszoklasistów otrzymał odblaskowy pasek, dzięki któremu będzie doskonale widoczny na drodze.

KOLEJNY SUKCES

   Nasza szkoła po raz kolejny odniosła znaczący sukces w "Konkursie - zbiórka makulatury" ogłoszonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród wszystkich szkół podstawowych w województwie mazowieckim, liczących od 200 do 400 uczniów, zajęliśmy III miejsce znajdując się tym samym wśród nagrodzonych.
   Podsumowanie i zakończenie konkursu miało miejsce 22 września w warszawskim gimnazjum przy ulicy Bartniczej, gdzie z rąk Dyrektora Departamentu do Spraw Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich  nasi przedstawiciele odebrali puchar, dyplom i cenne nagrody. Wśród prezentów znalazły się: zestaw komputerowy, sprzęt sportowy, encyklopedie multimedialne i książki popularnonaukowe. Nasza szkoła otrzymała również z rąk Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego nagrodę pieniężną, którą przeznaczyliśmy na sfinansowanie VII Pikniku Rodzinnego w Liwie.
[zobacz fotki: 1,2,3]

III nagroda w konkursie ZBIÓRKA MAKULATURY