ARCHIWUM- wrzesień  2001   

 

     9 Sokołowska Drużyna Harcerska "Orlęta" im. Szarych Szeregów przeprowadziła w dniach od 11 września do 19 września w sokołowskich szkołach akcję "Szkolna wyprawka" - zbiórkę darów dla powodzian. Zbierano zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, długopisy, flamastry, piórniki, plecaki oraz inne pomoce i przybory. Nasza szkoła także przyłączyła się do zbiórki darów przekazując szereg  materiałów szkolnych.

     "Tępimy dzikie wysypiska" pod takim hasłem rozpoczęło się w piątek, 21 września, w całej Polsce "Sprzątanie Świata". Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, czynnie przyłączyła się do tej ogólnoświatowej akcji, porządkując teren wokół szkoły oraz w wyznaczonych rejonach miasta - uporządkowano m.in. ulice: Wiejską, Węgrowską, św. Rocha. Uczniowie wraz z opiekunami zebrali ok. 205 kg śmieci.

     W dniach 21 - 23 września 2001r. odbył się w Drohiczynie Podlaski Zlot 90-lecia Harcerstwa. W zlocie wzięło udział ok. 800 osób z siedmiu hufców z Sokołowa Podlaskiego, Siemiatycz, Białegostoku, Białej Podlaskiej, Bielska Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego i gościnnie z Ostrowi Mazowieckiej. Reprezentacja Hufca Sokołów Podlaski była najliczniejsza - 230 osób z powiatu sokołowskiego, wśród których znaleźli się także harcerze i zuchy z naszej szkoły. Honorowym patronem zgodził się być JE biskup Antoni Dydycz, który został odznaczony krzyżem zasługi dla ZHP. Przez trzy dni zuchy, harcerze oraz instruktorzy tworzyli w drohiczyńskiej szkole swój drugi dom. Zlot był dla wszystkich wielką przygodą oraz inspiracją do dalszej pracy i dalszego doskonalenia.