SPORT- marzec, kwiecień, maj, czerwiec  2002

MARZEC

KWIECIEŃ

1 marca 2002r. w Siedlcach rozegrano Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. W zawodach naszą szkołę reprezentowali: M. Turos, P. Adaśko, A. Al-Halabi, M. Żochowska, U. Paplińska, A. Rycembel, P. Hudoń. Najlepszym zawodnikiem igrzysk okazał się Mateusz Turos, który zdobył trzy złote medale na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym.

Wyniki pozostałych uczniów naszej szkoły: A. Rycembel X miejsce (25m stylem klasycznym), XI miejsce (25m stylem dowolnym), U. Paplińska XII miejsce (25m stylem dowolnym), M. Żochowska VIII miejsce (50m stylem grzbietowym), IX miejsce (50m stylem dowolnym), P. Hudoń IX miejsce (25m stylem dowolnym), A. Al-Halabi VII miejsce (50m stylem grzbietowym), VII miejsce (50m stylem dowolnym), P. Adaśko VIII miejsce (50m stylem klasycznym).

W dniach 14 i 15 marca 2002r. w sali SP nr 1 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-piłce ręcznej.

Kolejność (dziewczęta):           Kolejność (chłopcy):

1. SP nr 4                                1. SP nr 2
2. SP nr 1                                2. SP nr 4
3. SP nr 2                                3. SP nr 1
4. SP Skibniew                          4. SP Skibniew
                                              5. SP nr 3

Kwiecień był miesiącem, który obfitował w wydarzenia sportowe.
   W Siedlcach odbyły się Mazowieckie Igrzyska w biegach przełajowych. Nasz zawodnik - P. Hudoń i tym razem stanął na wysokości zadania zdobywając bardzo dobre piętnaste miejsce. Dodać należy, iż Piotr jest uczniem klasy IV, a na zawodach tej rangi startują "najlepsi z najlepszych".

W kwietniu odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w mini-piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Po pasjonujących meczach dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy natomiast okazali się niepokonani, stając na najwyższym podium (I miejsce).

W ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci odbyły się mecze mini-koszykówki dziewcząt i chłopców klas IV. Nasi mali zawodnicy także w tej konkurencji znaleźli się na podium. Dziewczęta zdobyły II miejsce, chłopcy zaś miejsce III.

MAJ

W maju odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini-piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas V - VI, którzy po bardzo zaciętych i pasjonujących meczach zdobyli trzecie miejsce i brązowy medal.

W ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci odbyły się biegi przełajowe. Okazało się, że jest to dyscyplina dla chłopców, którzy zdobyli I miejsce w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Piotr Hudoń.

W Garwolinie odbyły się Mistrzostwa Regionu w mini-piłce siatkowej chłopców z klas V. Bardzo silna obsada zawodów oraz chyba lekka trema naszych zawodników sprawiła, że chłopcy zajęli piątą lokatę.

Także w maju odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Sokołowie Podlaskim bieg sztafetowy "Śladami księdza Brzóski" na trasie Krasnodęby - Sokołów Podlaski. Drużyna naszej szkoły wywalczyła II miejsce.

CZERWIEC

W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w LA im. R. Lecyka. Nasi zawodnicy i tym razem nie zawiedli oczekiwań. M. Chromiński zdobył II miejsce na 60m oraz w skoku wzwyż, II miejsca zdobyli także: D. Zaranek oraz A. Zdzieborska. III miejsce w skoku wzwyż zdobył M. Siedlecki, a także P. Kurach (1000m). W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli I miejsce, natomiast w klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła II miejsce.

Na stadionie OSiR odbyła się Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Szkół Podstawowych Sokołowa Podlaskiego. Nasi najmłodsi zawodnicy - uczniowie klas II i III (dziewczęta i chłopcy) także walczyli o swoje pierwsze medale. Ogromna wola walki przyniosła efekty. Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce!

Czerwiec to także dalszy ciąg zmagań w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci. W mini-piłce ręcznej dziewcząt i chłopców z klas IV dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy natomiast byli tym razem trochę lepsi zajmując II lokatę. Podczas zawodów lekkoatletycznych dziewczęta i chłopcy zdobyli: I miejsce - M. Bindas (60m), II miejsce - M. Bindas (skok w dal) oraz P. Hudoń (skok w dal), III miejsce - P. Hudoń 800m). Podsumowanie całego cyklu zawodów Sokołowskiej Olimpiady Dzieci odbyło się na boisku szkolnym SP nr 2, gdzie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej Sokołowskiej Olimpiady Dzieci zdobyła I miejsce.