WIADOMOŚCI SPORTOWE - czerwiec 2004r.

MISTRZOSTWA POLSKI W CZWÓRBOJU  LEKKOATLETYCZNYM
   Wielki sukces odnieśli chłopcy z naszej szkoły awansując do Mistrzostw Polski w czwórboju lekkoatletycznym, odbywających się w dniach 11-12 czerwca 2004r. w Bydgoszczy.
   Finały ogólnopolskie odbyły się na obiektach "Zawiszy" Bydgoszcz. Na stadionie lekkoatletycznym tego klubu organizowane są dość często zawody rangi międzynarodowej (m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Puchar Europy w LA).
   W Mistrzostwach Polski w czwórboju LA z udziałem chłopców z SP Nr 2, wystąpiły 32 zespoły z 16 województw (w sumie 192 zawodników). W zawodach tych wielki sukces sportowy odnieśli Tomasz Doliński i Maciej Kosiorek, zdobywając w klasyfikacjach indywidualnych dwa brązowe medale. Tomasz Doliński zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w czwórboju LA w konkurencji bieg na 1000 m (wynik 2.59,33), zaś Maciej Kosiorek w konkurencji skok wzwyż (wynik 156 cm). Chłopcy odebrali medale z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Bydgoszczy. W klasyfikacji drużynowej "Dwójka" Sokołów uplasowała się w środku stawki zajmując ostatecznie 16 miejsce (na 32 zespoły) zdobywając 1324 pkt.
   Gratulujemy chłopcom i panu Krzysztofowi Iwańskiemu wyniku sportowego oraz promocji miasta. Należy zauważyć, iż jest to jeden z większych sukcesów w historii sportu szkolnego w Sokołowie Podlaskim.

SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI

15 czerwca 2004r. w SP nr 1 oraz na stadionie OSiR odbył się Memoriał  Lekkoatletyczny im. Jana Kowalewskiego. Nasi młodzi sportowcy także tym razem stanęli na wysokości zadania i zajęli wysokie pozycje: M. Laks - I miejsce w rzucie piłeczką palantową, K. Bindas - II miejsce w biegu na 60m, J. Wyrozębski - II miejsce w skoku w dal, M. Iwański - II miejsce w biegu na 60m, A. Lipka - III miejsce w biegu na 60m, M. Paczóski - III miejsce w skoku wzwyż. Drużynowo nasza szkoła uplasowała się na III miejscu, za reprezentacją Kosowa Lackiego i SP nr 1.

9 czerwca 2004r. na stadionie OSiR odbył się ostatni etap rywalizacji najmłodszych sportowców (kl. IV) w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci. W klasyfikacji końcowej tego etapu nasza drużyna zajęła II miejsce. Indywidualnie II miejsce w skoku w dal zajął Jakub Wyrozębski, II miejsce zajął również Maciej Iwański - 600m.
   W klasyfikacji końcowej Sokołowskiej Olimpiady Dzieci nasza szkoła uplasowała się na IV miejscu.