WITAMY WIOSNĘ !!!

   Wiosna to piękna i przez wszystkich oczekiwana pora roku, dlatego została powitana przez naszych uczniów w sposób szczególny. We wtorek, 20 marca (z przyczyn technicznych dzień wcześniej), zrezygnowaliśmy z zajęć lekcyjnych i wspólną zabawą rozpoczęliśmy kalendarzową wiosnę. Celem uroczystości było poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy, nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: werbalnej, muzyczno-ruchowej, sportowej, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie oraz angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych. 
   Powitanie wiosny odbywało się w dwóch grupach wiekowych- klasy I-III i IV-VII. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły - p. Dariusz Cybul, po czym dzieci przystąpiły do realizacji przewidzianych zadań. 
   Klasy młodsze na kilka godzin przeniosły się do świata baśni. Uczniowie przebrani za bajkowe postacie prezentowali modę i wybierali najciekawszy wizerunek marzanny. Następnie, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, przygotowane marzanny zostały oficjalnie spalone na znak pożegnania zimy. Wśród punktów zabawy były także wybory miss i mistera klas I-III. 
Starsi uczniowie swoją zabawę rozpoczęli od prezentacji talentów. Przedstawione zostały umiejętności wokalne, muzyczne i akrobatyczne. Nieco inne uzdolnienia pokazali dwaj chłopcy z kl. Vb. Jeden z nich wprowadził do programu odrobinę magii, wykonując próby iluzjonistyczne, a drugi, w mistrzowski sposób, zaprezentował sztukę układania kostki Rubika. 
Kolejnymi punktami spotkania były pokaz mody na różne okazje i karaoke, a po nich wybory miss i mistera wiosny- tym razem ci ,,naj” z klas IV-VII. 
   W czasie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny dzieci w swoich klasach przygotowywały smaczne i zdrowe wiosenne śniadanie. Na jednym z korytarzy szkolnych można było podziwiać wystawę fotograficzną prezentującą zainteresowania i talenty uczniów naszej placówki. 
   Ten dzień upłynął wszystkim pod znakiem dobrej zabawy. Powitanie wiosny było barwne i wesołe, a dzieci znakomicie poradziły sobie z przydzielonymi aktywnościami. 

Barbara Kosieradzka