WYCIECZKA KLAS V

   Wszystkie klasy V w dniach 25 i 26 września 2018 roku pojechały na wycieczkę integracyjną na Mazury do Ośrodka Wypoczynkowego KULKA koło Szczytna. 
   Ośrodek ten położony jest w środku lasu i oferuje mnóstwo atrakcji, z których skorzystali nasi uczniowie. Klasy piąte wzięły udział wielu ciekawych zajęciach odbywających się głównie na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję pograć w piłkę nożną w wielkich spódnicach czy pobiegać w trójkami mając na sobie wielospodnie. Próbowali też swoich sił w przeciąganiu liny czy w zabawie z przytrzymywaniem kartki papieru między wszystkimi osobami w rzędzie z jednoczesnym robieniem przysiadów czy przemieszczaniem się po sali. Brzmi banalnie, ale wcale nie było to takie proste. Piątoklasiści mieli też możliwość wypróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej - wielu z nich udało się wspiąć na samą górę i z dumą zadzwonić dzwonkiem. Czy znacie grę Bierki i Twister? Pewnie tak, ale czy graliście w Mega Twistera i Mega Bierki - uczniowie klas V tak i była to naprawdę świetna zabawa. Wielką frajdę sprawiła uczniom możliwość własnoręcznego zbudowania muru we współpracy z kolegami z klasy, a potem zburzenia muru przeciwników. Czy na wyprawie do lasu spotkaliście kiedyś rannego lotnika? Nie? A uczniowie klas piątych musieli takiego lotnika ratować. Na początku odbyli kurs pierwszej pomocy, a następnie opatrzyli i usztywnili połamane kończyny rannego lotnika, po czym samodzielnie zbudowali nosze i znieśli ze wzniesienia uratowanego lotnika. 
   Pogoda była dla nas bardzo łaskawa - pierwszego dnia świeciło piękne słońce a drugiego dnia deszcz zaczął padać dopiero, gdy zapakowaliśmy się do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną do Sokołowa. 
   Każdy uczestnik wycieczki zabrał do domu cały bagaż miłych wspomnień i przydatnych umiejętności.

Wychowawczynie klas V