KIDSPEAK 2018

   W dniach 24 - 30 września 2018 gościliśmy w naszej szkole dwóch studentów: Necdet'a z Turcji i Mustafę z Algierii. Studenci prowadzili zajęcia z uczniami opowiadając im o swoich krajach, ich kulturze i obyczajach w ramach projektu Global Host - KidSpeak. Dzięki takim projektom uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim, gdyż Nasi goście porozumiewali się wyłącznie w tym języku. Było to bardzo ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którzy też mieli możliwość "szlifowania" swoich umiejętności komunikowania się w języku angielski. Dwie wolontariuszki: Marta Osipiak i Małgorzata Góral (absolwentka naszej szkoły), pomagały naszym gościom w porozumiewaniu się z uczniami i poświęcały swój czas by pokazać Necdet'owi i Mustafie nasze miasto. Bardzo dziękujemy im za pomoc. 
   Necdet jest przyszłym prawnikiem i pracuje w organizacji zajmującej się obroną praw człowieka z racji czego poruszał te tematy na zajęciach ze starszymi klasami. Sprawiło to iż uczniowie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że wolność narodowa jest tak ważną rzeczą którą mamy, a której brakuje wielu ludziom na całym świecie. 
   Mustafa z Algierii bardzo ciekawie opowiadał uczniom o swoich studiach, w czasie których zwiedza i poznaje kulturę wielu krajów przygotowując się do zawodu tłumacza i interpretatora. 
   Na zakończenie wizyty, na apelu zorganizowanym w piątek 28 września, zarówno Necdet jak i Mustafa bardzo miło wspominali pobyt w Naszej szkole dziękując za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę, a także najsmaczniejsze posiłki w Naszej stołówce jakie do tej pory jedli w Polsce. Te miłe słowa wywołały gromkie oklaski a pożegnalnym uściskom z uczniami nie było końca.
Anna Czajka