JASEŁKA ORAZ WIECZÓR KOLĘD

   "Śpiewaj i tańcz cała Ziemio dla Jezusa" to tytuł tegorocznych jasełek, które odbyły się w naszej szkole 17 stycznia 2019 r. Misyjne jasełka przygotowały dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego pod kierunkiem katechetki p. Bożeny Zdzieborskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Hanna Grochowska zaś część taneczną p. Renata Góral. Rodzice przygotowali bardzo piękne i barwne stroje oraz charakteryzację dla aktorów. Przedstawienie zostało wystawione najpierw w niedzielę w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, a w szkole trzykrotnie: dla uczniów klas młodszych, starszych oraz podczas "Wieczoru kolęd" z okazji Dni Babci i Dziadka.
   Podczas Wieczoru prezentowali swoje umiejętności artystyczne uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, uczniowie z kółka misyjnego oraz uczniowie z klas młodszych.
   Uczniowie świetlicy zaprezentowali poezję wigilijną i świąteczną oraz zaśpiewali kolędy i pastorałki. Indywidualnie zaprezentowali się: Wiktoria Sawicka z klasy IIa - grała i śpiewała kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz "W żłobie leży", Jakub Filip z klasy IIb zaśpiewał kolędę "Cicha noc", Joanna Buczyńska z klasy IIIa śpiewała kolędę "Mizerna cicha",a Hanna Zawadzka z klasy IIb zaśpiewała kolędę "Nie było miejsca dla Ciebie".
   Całość prowadziły uczennice z klasy Va Urszula Pikalska i Gabryiela Moryc.
   Na "Wieczór kolęd" przybyło wielu gości - zaproszone babcie i dziadkowie, dla których uczniowie z klas I - III śpiewali piosenki i mówili wierszyki z okazji ich zbliżającego się święta.
Wieczór przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Był niezwykłą okazją do radości, refleksji i wspomnień.