AKTUALNOŚCI - wrzesień 2005r.

 

 

KONKURS ZBIÓRKI MAKULATURY

   W nagrodę za aktywne uczestnictwo w konkursie i propagowanie idei czystego środowiska otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę - zestaw komputerowy (z panelem LCD i drukarką laserową), encyklopedie multimedialne, sprzęt sportowy, książki oraz gry planszowe. [zobacz fotki:1,2] [zobacz także]

KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

    W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła  w kampanii Fundacji „Trzeźwy Umysł”. Uczniowie brali udział w różnych konkursach: literackim – "List do Jerzego Dudka", plastycznym – "Jak wypocząć z trzeźwym umysłem?", "Co zrobisz, gdy wygrasz?, Co zrobisz, gdy przegrasz?". Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się  uczennica kl. VIb Karolina Rytel, która za swój list do J. Dudka otrzymała nagrodę w postaci własnoręcznie napisanego listu od polskiego bramkarza. Gratulujemy!

   28 września odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Konkursu zbiórka makulatury, zrealizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.
   Do konkursu zgłosiło się 300 szkół podstawowych, 91 gimnazjów, 5 przedszkoli i 2 zespoły szkół ponad gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 60 544 uczniów spośród 104 030 uczniów uczących się w tych szkołach. Zebrali oni łącznie 1 016 990 kg makulatury.
   Podstawowe kryteria, jakie miały wpływ na wyłonienie 16 finalistów, to powszechność udziału w konkursie, największa ilość zebranej makulatury w danej kategorii i największa ilość makulatury w przeliczeniu na ucznia.
Wśród 4 najlepszych szkół podstawowych w kategorii szkół z gmin miejskich i miejsko-wiejskich znalazły się z Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy z Piastowa, Szkoła Podstawowa im. B. Prusa z Kałuszyna, Szkoła Podstawowa z oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi z Wołomina i Szkoła Podstawowa nr 2 z Sokołowa Podlaskiego, czyli MY!