AKTUALNOŚCI - październik 2005r.

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KL. I

  "GÓRA GROSZA 2005"

  Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, a szczególnie jej najmłodszych uczniów było ślubowanie klas pierwszych, które odbyło się 6 października. Kandydaci na uczniów zaprezentowali się zaproszonym gościom w części artystycznej. Doniosłym momentem uroczystości był akt ślubowania oraz pasowania na ucznia "specjalnym" ołówkiem. Najmłodsi stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. 

   Już po raz szósty Towarzystwo NASZ DOM zorganizowało pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej akcję GÓRA GROSZA. Akcję współorganizowało TVP 3, Program I Polskiego Radia oraz firma kurierska DHL. Polegała ona na zbiórce w dniach od 10 do 21 października 2005 monet groszowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji włączyła się cała społeczność naszej szkoły. Zebraliśmy 244,49zł, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało 0,71zł. Wszystkim, którzy wrzucili swój grosik - dziękujemy!!!

foto: http://www.sok.sokolowpodl.pl

"DZIECI OJCU ŚWIĘTEMU"

   W ramach obchodów Dnia Papieskiego 7 października 2005 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Koncert "Dzieci Ojcu Świętemu". Myślą przewodnią Koncertu było wzruszające, pełne głębokiej treści zdanie Ojca Świętego: "Szukałem was, teraz Wy przyszliście do mnie".
   Podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła także przygotowała swój program. [zobacz także]