AKTUALNOŚCI - październik 2004r.

 

 

WYCIECZKA DO NPK

ŚLUBOWANIE KLAS I
   6 października 2004r. 28 - osobowa grupa uczniów z kl. II - VI pojechała na wycieczkę do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka była nagrodą dla tych liderów III Miejskiego Konkursu Zbiórki i Segregacji Surowców Wtórnych, którzy nie pojechali na wycieczką ufundowaną przez UM Sokołowa Podlaskiego (zob. AKTUALNOŚCI - wrzesień 2004).
   Uczniowie obejrzeli interesujące miejsca NPK, malowniczą dolinę Bugu, osobliwości florystyczne, pomniki przyrody. Ponadto zwiedzili muzeum prymasa Wyszyńskiego w Zuzeli, leśniczówkę i zespół parkowo - pałacowy w Ceranowie. Uczniowie wędrowali fragmentami ścieżek przyrodniczych, na których uzyskali wiele ciekawych informacji o Parku, jego walorach przyrodniczych, historycznych i kulturowych. 
   Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem w malowniczej, zagubionej wśród lasów wsi Garnek.

   7 października 2004r. odbyła się doniosła uroczystość szkolna - ślubowanie klas pierwszych. 
   Pierwszoklasiści złożyli akt ślubowania i zostali pasowani przez dyrektora szkoły na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Zaprezentowali część artystyczną oraz otrzymali okolicznościowe dyplomy.

 OBCHODY DNI PAPIESKICH

  Z okazji obchodów Dni Papieskich w Sokołowie Podlaskim uczniowie naszej szkoły oraz chór szkolny wzięli udział w koncercie "Dzieci Ojcu Świętemu" zorganizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury w dniu 8 października. Zaprezentowaliśmy część artystyczną pod hasłem "Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju".

WIZYTA MIRY STANISŁAWSKIEJ - MEYSZTOWICZ

   22 października 2004r. gościła w naszej szkole Prezes Fundacji "Nasza Ziemia"  Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz. Oprócz p. Miry gościliśmy wiceprezesa Fundacji "Nasza Ziemia", nauczycielkę wraz z kilkoma uczniami 143 Gimnazjum w Warszawie oraz przedstawicieli władz miasta.
   Pani Mira Stanisławska - Meysztowicz opowiedziała uczniom o zadaniach i roli swojej fundacji oraz o działaniach na rzecz środowiska w Polsce i na świecie. Następnie uczniowie "zasypali" gościa pytaniami o ochronie przyrody, pobycie w Australii, życiu rodzinnym.
   W drugiej części spotkania odbyła się część artystyczna: chór szkolny zaprezentował piosenki "Quo vadis Ziemio" oraz "Mądry liść", uczniowie kl. IVa przedstawili scenkę ekologiczną "List do człowieka", a dziewczęta z kl. V i VI wystąpiły jako modelki propagując modę ekologiczną.
   Na zakończenie wizyty Pani Mira zasadziła trzy wspaniałe lipy, które będą upamiętniały Jej pobyt w naszej szkole.
[zobacz fotki:1, 2, 3, 4, 5]

Mira Stanisławska - Meysztowicz