AKTUALNOŚCI - październik 2003r.

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA

ŚLUBOWANIE KLAS I

   Fundacja Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" zaprosiła naszą szkołę do udziału w akcji "Szkoło Pomóż i Ty" na rzecz 11-letniego Michała Wyki, który wskutek oparzenia prądem stracił obie kończyny górne. Samorząd Uczniowski rozprowadził wśród uczniów cegiełki na łączną wartość 75 zł. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

W dniu 9 października 2003r. odbyło się w naszej szkole kolejne już (kto zliczy które?) ślubowanie uczniów klas I. Obecni byli rodzice pierwszaków (i nie tylko), uczniowie, dyrekcja szkoły oraz oczywiście wychowawcy najmłodszych.

DZIECI OJCU ŚWIĘTEMU

 Pierwszaki uroczyście złożyły akt ślubowania. Zaprezentowały (jak na uczniów przystało) wiersze i piosenki. Doniosłym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły. Na zakończenie tej jakże ważnej dla każdego pierwszoklasisty uroczystości zostali oni obdarowani okolicznościowymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Cała uroczystość, jak zwykle w naszej szkole, przebiegła w miłej atmosferze.

   Sokołowski Ośrodek Kultury i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zorganizował obchody Dnia Papieskiego w Sokołowie Podlaskim, w dniach 10-12 października 2003. Pierwszy dzień obchodów przebiegał pod hasłem: "Dzieci Ojcu Świętemu". Nasza szkoła także zaprezentowała swój program, który składał się z występu chóru, występu zespołu wokalnego "Kropeczki", recytacji wierszy o papieżu oraz wykonania "Psalmu 34" z choreografią.

GÓRA GROSZA 2003

   Już po raz czwarty Towarzystwo NASZ DOM zorganizowało pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu - Pani Krystyny Łybackiej - akcję GÓRA GROSZA. Akcja polega na zbiórce w dniach od 13 do 17 października 2003r. monet groszowych w szkołach całej Polski. Zebrane środki są przeznaczone na dofinansowanie nowych rodzinnych domów dziecka, pomoc w organizowaniu samodzielnych grup mieszkaniowych dla dzieci z domów dziecka, programy terapeutyczne dla dzieci najbardziej poszkodowanych przez los oraz na tworzenie mieszkań dla młodzieży. Nasza szkoła już po raz kolejny aktywnie uczestniczyła w akcji zbierając "groszaki". Wszystkim, włączyli się w akcję, dziękujemy.

WYRÓŻNIENIE

   21 października 2003r. podczas Konferencji i Targów "Mazowsze w Internecie 2003 - e-learning i telepraca" rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze strony szkół Mazowsza. Wśród pięciu szkół znalazła się również nasza "DWÓJKA". Dumni jesteśmy również dlatego, że jesteśmy jedyną (samodzielną) szkołą podstawową z Mazowsza! 
P.S. Na stronie z wynikami Konkursu, przy nazwie naszej szkoły znajduje się adres internetowy Zespołu Szkół z Ostrołęki - nie jest to jednak nasza wina. Nasz adres to oczywiście: www.skp2.sokp.pl