AKTUALNOŚCI - marzec 2007r.

 

 

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

AKCJA CHARYTATYWNA

   13 marca 2007 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentował zwycięzca eliminacji szkolnych, uczeń kl. VIb Grzegorz Czesławiak, który w swojej grupie wiekowej zajął I miejsce i awansował do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbędzie się w Ostrołęce. Gratulujemy i życzymy sukcesu!
   Zakończyliśmy i podsumowaliśmy akcję "Pomóż zwierzętom ze schroniska". Podobnie jak w latach ubiegłych zebrane pieniążki (w kwocie 125,80 zł) zostały wpłacone do kasy Urzędu Miasta. 
   Dzięki Waszej ofiarności zwierzęta ze schroniska znów będą miały pełne brzuszki! Dziękujemy!

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

KONKURS PRZYRODNICZY

   15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur", w którym wzięło udział 28 uczniów naszej szkoły, w dwóch grupach wiekowych: "Maluch" (uczniowie kl. IV i młodsi) oraz "Beniamin" (uczniowie kl. V i starsi). Wyniki konkursu znane będą w czerwcu.

   16 marca 2007 r. odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego "Przyroda wokół nas", w którym uczestniczyło 19 uczniów klas VI. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 16 maja 2007 r. zakwalifikowali się następujący uczniowie: Maciej Bieliński (VIb), Grzegorz Czesławiak (VIb), Michał Nazarczuk (VIa), Damian Strzała (VIb). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ WIOSNY

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

   22 marca społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w koncercie zespołu "Sokołowianie" w SOK; pozostałą część dnia dzieci spędziły ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas III złożyli wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie spotkali się z Burmistrzem Miasta, uczniowie kl. II byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej, klasy I odwiedziły Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej.
   28 marca 2007 r. odbył się IV Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Sprawdzał umiejętność pisania, czytania, słuchania, rozumienia, mówienia oraz wiadomości z zakresu gramatyki i leksyki.
I miejsce zajął M. Nazarczuk (VIa), II miejsce -Alicja Gil (VIa), III miejsce - Paweł Cichocki (VIb). Etap regionalny odbędzie się w maju. Życzymy powodzenia!