AKTUALNOŚCI - marzec 2006r.

 

 

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ WIOSNY

   8 marca jest to dzień szczególnie radosny dla wszystkich kobiet. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom pracującym w naszej szkole zostały złożone życzenia i wręczone drobne upominki. Uczniowie również nie zapomnieli o swoich koleżankach.

   21 marca na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek... Klasy I- III spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach, realizując program "Ćwierćland".
   Uczniowie klas IV - VI Dzień Wiosny rozpoczęli od prezentacji swoich klas. Każda klasa przygotowała krótki program artystyczny. Mogliśmy oglądać ich w niecodziennych sytuacjach. Ujawniły się talenty aktorskie i wokalne. Gratulujemy odwagi i pomysłowości. Następnie odbyły się wybory Miss i Mistera Wiosny. Miss Wiosny 2006 została Katarzyna Olszewska (Va), V- ce Miss Wiosny została Natalia Gromkowska (IVc), Mister Wiosny 2006 to Łukasz Skwarek (Vb), V- ce Mister Wiosny to Piotr Zdzieborski (VIb). Uczniowie klas starszych mieli również możliwość wykazania się w zawodach sportowych. Najlepsze wyniki zostały wpisane do Szkolnej Księgi Rekordów. Nasi rekordziści to: Paweł Kowalski (VIb) - mistrz w rzucie beretem antenką do góry, Karolina Rucińska (Va) - mistrzyni w rzucie beretem antenką do góry, Grzegorz Czesławiak (Vb) - mistrz w rzucie kulą z papieru do kosza, Karolina Dobrowolska (VIc) - mistrzyni w rzucie kulą z papieru do kosza, Damian Strzała (Vb) - mistrz w skokach do klasy z plecakiem książek, Olga Maleszewska (Vb) - mistrzyni w skokach na lewej nodze, Piotr Zdzieborski (VIb) - mistrz w odbijaniu głową piłki oraz mistrz w robieniu pompek, Katarzyna Maciejewska (Vc) - posiadaczka najdłuższego imienia i nazwiska, Olga Wilk (Va) i Maria Kuć (IVa) - posiadaczki najkrótszego imienia i nazwiska, Rafał Wójcik (Vb) - posiadacz najdłuższej stopy, Urszula Kosieradzka (IVb) i Bogusława Wyrozębska (IVa) - posiadaczki najkrótszej stopy. Żegnając zimę, uczniowie tradycyjnie spalili jej symbol – Marzannę.

KONKURSY RECYTATORSKIE

    7 marca odbył się miejski etap Konkursu Recytatorskiego im. H. Ch. Andersena. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Kaczmarczyk kl. Va, Paweł Cichocki kl. Vb, Karolina Tomasiuk kl. IVc.
   15 marca miał miejsce miejski etap Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim.
W kategorii dzieci młodszych naszą szkołę reprezentowały: T. Toczyska (IIIb), A. Kosowska (IIc), R. Kocak (IIIc), która zajęła wysokie II miejsce. W kategorii dzieci starszych: K. Tomasiuk (IVc), A. Wąsowska (IVc) i M. Strus (IVb). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

SUKCES NASZEJ SZÓSTOKLASISTKI

   Karolina Iwańska ucz. kl. VIb naszej szkoły została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W grudniu do etapu szkolnego przystąpiło 13 tysięcy uczniów z ponad 1200 szkół w woj. mazowieckim. Karolina była jedyną uczennicą z Sokołowa i jedyną z kilku powiatów byłego woj. siedleckiego, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. 17 marca w SP nr 209 w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Lecha Poducha wartościowe nagrody książkowe, dyplom i zaświadczenie o uzyskaniu tytuły finalisty, a nauczycielka Karoliny - p. Grażyna Tomczuk pismo z gratulacjami. [zobacz fotki:1,2]