AKTUALNOŚCI - marzec 2004r.

 

 

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI KONKURS MATEMATYCZNY
   3 marca, w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, uczniowie klas IV - VI poznali nietypowe hobby p. Kazimierza Pencaka - wyszywanie. Zajęcie to jest sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu p. Kazimierza, obecnie emeryta. Uczniowie dowiedzieli się o pracy naszego gościa, jego zainteresowaniach oraz obejrzeli przepiękne i misterne prace o różnej tematyce. 
   Na pamiątkę spotkania p. K. Pencak podarował szkole jedną ze swoich prac.
   4 marca 2004r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas V zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
   Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1) Dariusz Kowal - klasa Va
2) Hubert Fabisiak - klasa Vb
3) Olga Dybowska - klasa Vc
   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS HISTORYCZNY

   4 marca odbył się finał VI edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim. Klasy I - III reprezentowali: Karolina Tomasiuk (kl. IIc), która zajęła I miejsce oraz Paweł Cichocki (kl. IIIb), który zajął III miejsce. Klasy IV - VI reprezentowała Dominika Skolimowska (VIa), która zajęła II miejsce. Gratulujemy!

   5 marca 2004r. w Siedlcach odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Uczennice naszej szkoły zaprezentowały ogromną wiedzę: Aleksandra Zatkalik (VIc) - zajęła I miejsce, Aleksandra Wąsowska (VIa) - II miejsce, Urszula Paplińska (VIa) - IV miejsce. Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęła I miejsce. Gratulujemy!

AKCJA CHARYTATYWNA

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI PSP

   W dniach od 10 marca do 31 marca trwała II edycja akcji "Pomóż zwierzętom ze schroniska w naszym mieście". pod patronatem LOP oraz SU. W tym roku zebraliśmy 94 zł. Uczniom oraz wychowawcom klas biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy. Kolejny raz nie zawiedliśmy się na Was! [zobacz więcej]

   24 i 26 marca 2004r. uczniowie klas IV - VI oraz I - III spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim w ramach akcji "Podaruj Dzieciom Słońce". Strażacy w bardzo ciekawy i przystępny dla uczniów sposób opowiadali o pracy strażaków, zagrożeniach pożarowych oraz zasadach postępowania podczas pożarów i innych sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia.

I DIECEZJALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

   20 marca 2004r. w naszej szkole odbył się I Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego. Głównym organizatorem zawodów był ks. Sławomir Wetczuk z parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. W mistrzostwach wystartowało ponad 200 uczestników z 27 parafii diecezji drohiczyńskiej. Otwarcia zawodów dokonali: ks. infułat J. Sobechowicz, księża z parafii, burmistrz Sokołowa Podlaskiego B. Karakula, dyrektor naszej szkoły D. Cybul. Duże zaangażowanie i przeogramną pomoc w turnieju wykazali: dyrekcja szkoły, nauczyciele, administracja i obsługa. Wszystkim gorąco podziękował ks. S. Wetczuk.
   Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego w środowisku dzieci i młodzieży parafii, a także wyłonienie mistrzów w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz w kategorii open na rok 2004.
   Zwycięzcy:
Szkoły podstawowe
(dziewczęta):  M. Kaczuk, A. Czarnocka, J. Kowalczyk,
(chłopcy): M. Brewczuk, S. Jagiełło, M. Flażyński
Gimnazja 
(dziewczęta): K. Mazurek, M. Franczuk, E. Kleszcz
(chłopcy): T. Niewiadomski, K. Klewek, K. Leszczyński
Szkoły ponadgimnazjalne
(dziewczęta): U. Bazylczuk, S. Fedorczuk, K. Kondej
(chłopcy): A. Retko, R. Strzała, M. Sadowski
Kategoria OPEN
J. Leszyński, A. Malinowski, J. Góralczyk, ks. S. Wetczuk
   Zwyciężcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. 
   My również gratulujemy mistrzom tenisa stołowego!

I Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   24 marca w naszej szkole odbył się I Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas VI. Najlepsze wyniki uzyskały: U. Paplińska (VIa), M. Bindas (VIb) oraz A. Zatkalik (VIc).
   Życzymy dziewczętom zakwalifikowania się do etapu rejonowego!

   24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się finał powiatowy XXVII Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIc Monika Rudaś.

AKCJA "POMÓŻMY ZWIERZĘTOM..."

   Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła zorganizowała akcję pomocy zwierzętom. W dniach od 10.02 do 31.03 2004r. zbierano drobne kwoty pieniędzy oraz suchą karmę. W tym roku zebraliśmy 94 zł, które zostały przekazane na potrzeby tymczasowej przechowalni zwierząt zlokalizowanej na terenie Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno - Komunalnych w Sokołowie Podlaskim. [więcej]