ARCHIWUM - marzec 2003

 

 

OŚMIU WSPANIAŁYCH

KONKURS RECYTATORSKI

   
   Samorząd Uczniowski przystąpił do III Miejskiego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" pod patronatem Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego. 
   Naszą szkołę będą reprezentować uczniowie klas V i VI: Joanna Brzozowska - kl. Vc, Aleksandra Zatkalik - kl. Vc, Krystian Przyborowski - kl. VIb, którzy cieszą się sympatią i uznaniem wśród rówieśników. Pracują na rzecz klasy, szkoły i środowiska. Są spontaniczni, otwarci i wrażliwi na krzywdę innych.
   
   12 marca odbył się miejski etap konkursu recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego organizowany przez Publiczną Biblioteką Miejską w Sokołowie Podlaskim. Klasy I - III reprezentowali: Martyna Tomasiuk, Sylwia Romańczuk i Artur Wojewódzki z klasy IIIa. Klasy I - IV reprezentowały uczennice: Małgorzata Jankowska - kl. IVc, Sylwia Kur - kl. IVb.
   Na wyróżnienie zasługuje Martyna Tomasiuk, która zajęła III miejsce.

KONKURS MATEMATYCZNY

KONKURS MATEMATYCZNO-HISTORYCZNY

  
   20 marca o godz. 9:00 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2003". W konkursie wzięło udział 35 uczniów w kategorii "Maluch" oraz 33 uczniów w kategorii "Beniamin". W ocenie uczniów zadania nie były trudne - ale wyniki dopiero za dwa miesiące>
  
   28 marca w Gimnazjum Salezjańskim odbył się II etap konkursu historyczno-matematycznego o Unii Europejskiej. W konkursie brały udział drużyny z klas: VIa - Urszula Nikiel, Katarzyna Piotrowska, Olga Makowska; VIb - Katarzyna Paplińska, Tomasz Banasiuk, Dominik Świderski; VIc - Katarzyna Łukasiuk, Łukasz Ryszkowski, Damian Zaranek oraz uczniowie z I klasy Gimnazjum Salezjańskiego. 
   Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna klasy VIb z naszej szkoły. Gratulujemy!

DZIEŃ WIOSNY

  
   21 marca uczniowie naszej szkoły tradycyjnie pożegnali zimę - powitali wiosnę. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale obfitujący w różnorodne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Klasy IV - VI zorganizowały konkurs "Jeden z Dziesięciu", "Zgadnij, jaka to melodia?", "Pokaz mody wiosennej". Odbyły się także rozgrywki mini-piłki koszykowej w poszczególnych ciągach klasowych.
   Klasy I - III uczestniczyły w konkursie wiedzy o Polsce i regionie, układały rymowanki i wierszyki o wiośnie, wykonały marzannę, którą chóralnym śpiewem pożegnały.

Dzień wiosny - 2003