AKTUALNOŚCI - maj 2006r.

 

 

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO  "W ZACZAROWANYM ŚWIECIE LEKTUR"
   Jeszcze w marcu odbył się etap szkolny III Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z naszej szkoły. Konkurs składał się z 2 części: część pierwsza obejmowała następujące sprawności: słuchanie, czytanie, gramatykę, pisanie; część druga - to część ustna. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Karolina Iwańska, Karolina Socha oraz Paulina Kruk.
   W sobotę, 6 maja w SP 7 w Siedlcach odbył się finał konkursu, w którym zwyciężyła nasza uczennica - Karolina Iwańska. Uroczyste wręczenia nagrody odbyło się w SP 7 w Siedlcach 18 maja.
   Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.
   Powszechnie uważa się, że komputer i telewizja spowodowały spadek zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też w ramach rozwijania edukacji czytelniczej, biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła ogólnoszkolny projekt edukacyjny pod hasłem: "W zaczarowanym świecie lektur".
   Uczniowie klas I - VI pracowali pod opieką swoich wychowawców przygotowując przydzielone zadania: albumy, foldery, plakaty, prezentacje multimedialne przedstawiające bohaterów lektur szkolnych; korzystali z czytelni multimedialnej i zbiorów biblioteki, doskonaląc umiejętność wyszukiwania i gromadzenia informacji z wykorzystaniem technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
   Prezentacje przygotowanych przez poszczególne klasy "spotów reklamowych" autorów lektur szkolnych odbyły się 17 i 18 maja w sali gimnastycznej i były dla całej społeczności szkolnej wspaniałą zabawą. Okazało się, że pomysłowość nie zna granic. Wysłuchaliśmy samodzielnie ułożonych wierszy i piosenek promujących wybranego pisarza i spotkaliśmy się z głównymi bohaterami lektur: Fizią Pończoszanką, Królową Śniegu, Dziewczynką z zapałkami, Tomciem Paluchem, Kopciuszkiem, bohaterami trylogii, "Quo vadis", "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza. 
   Uczestnicząc w projekcie edukacyjnym oraz realizując jego główne cele, uczniowie w znaczny sposób poszczerzyli swoją wiedzę o pisarzach i ich twórczości, udoskonalili umiejętności poszukiwania, gromadzenia i prezentacji informacji, a przede wszystkim doskonale sie bawili, realizując znane wszystkim hasło "z zabawy nauka".