AKTUALNOŚCI - maj 2004r.

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

 FESTIWAL KULTURY HARCERSKIEJ

   12 maja 2004r. odbył się etap miejski XXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii młodszej - Karolina Tomasiuk - kl. IIc oraz Marta Suchocka - kl. IIb, w kategorii starszej - Dominika Skolimowska - kl. VIa oraz Paulina Kruk - kl. IVc.
   Dziewczęta z grupy młodszej jak i z grupy starszej wypadły znakomicie - Karolina Tomasiuk zajęła I miejsce, Marta Suchocka - II miejsce, Dominika Skolimowska - I miejsce, a Paulina Kruk - II miejsce. Wszystkie awansowały do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

   W dniach 14 - 16 maja 2004r. odbywał się Festiwal Kultury Harcerskiej, w którym uczestniczyły również zuchy z 73 GZ "Wesołe Smurfy" z kl. IIb pod opieką drużynowej phm. Wiesławy Grądzkiej. Podczas różnorodnych konkursów nasze zuchy odniosły szereg wspaniałych sukcesów. W konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego I miejsce zajęła Olga Sulikowska, a II miejsce Artur Góral. Zespół wokalny "Smerfetki" w składzie: Marta Strus, Marta Suchocka, Monika Dębska zajął I miejsce w kategorii zuchowej na Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Olga Sulikowska zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Zuchowe spotkania z poezją regionalną". Wszystkim zuchom - BE - ER - A - WU - O!!!

KONKURS JĘZ. NIEMIECKIEGO

To zuchy, to zuchy, co tu dalej kryć
   12 maja 2004r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się I Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego. Do etapu regionalnego z naszej szkoły zakwalifikowały się zwyciężczynie etapu szkolnego:
Urszula Paplińska - kl. VIa, 
Aleksandra Wąsowska - kl. VIa, 
Monika Bindas - kl. VIb.
   Konkurs składał się z części pisemnej (gramatyka i pisownia) oraz ustnej (słuchanie i rozumienie tekstu, mówienie na określony temat). Wyniki konkursu poznamy jednak dopiero w czerwcu. Trzymamy kciuki!

KONKURS RECYTATORSKI

Od lewej: M. Suchocka, M. Strus, O. Sulikowska, A. Góral

   19 maja 2004r. odbył się etap powiatowy XXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego dla grupy młodszej, w którym uczestniczyło 26 uczniów szkół z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etapu miejskiego: M. Suchocka oraz K. Tomasiuk. Dziewczęta i tym razem zachwyciły komisję konkursową wspaniałą recytacją poezji oraz prozy i ... obie zajęły II miejsce awansując do finału, który odbędzie się w Siedlcach 31 maja 2004r.
   Gratulujemy i trzymamy kciuki w ostatnim dniu maja!

KONKURS RECYTATORSKI

   20 maja 2004r. odbył się etap powiatowy XXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego dla grupy starszej. Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu miejskiego: Dominika Skolimowska oraz Paulina Kruk.
   Także w tym etapie dziewczęta nie zawiodły oczekiwań: D. Skolimowska zdobyła I miejsce i awansowała do finału, P. Kruk zdobyła wyróżnienie.
   Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI

   31 maja 2004r. w CKiS w Siedlcach odbył się finał XXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego. Do finału zakwalifikowało się trzy nasze uczennice: M. Suchocka, K. Tomasiuk oraz D. Skolimowska. Dziewczęta zaprezentowały się naprawdę wspaniale - niestety, do pełni szczęścia zabrakło niewiele... Pomimo tego - gratulujemy!!!