AKTUALNOŚCI - listopad 2003r.

 

 

FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA

KONKURS PLASTYCZNY

   
   "Piosenka o bajkowaniu", "Remedium" oraz "Kolorowa książeczka" to utwory, których wykonawcy zdobyli pierwsze miejsca w II Powiatowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca. Został on zorganizowany 25 listopada przez Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim. Młodych wykonawców oceniała komisja w składzie: Krystyna Kowalewska, Anna Łukasiak, Radosław Świderski.
Marta Suchocka
   Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Straszewie ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem: "Jan Paweł II - orędownik pokoju i jedności", w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Talent plastyczny naszych podopiecznych także tym razem został zauważony i nagrodzony. Troje naszych uczniów otrzymało wyróżnienia. W kategorii malarstwo -  Anna Kosowska, w kategorii - rysunek - Damian Góral, w kategorii - techniki różne - Natalia Gromkowska. W sumie w konkursie wzięło udział 19 uczniów.
   Wyróżnionym uczniom dyrekcja Szkoły Podstawowej w Straszewie przesłała pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe albumy ukazujące postać Ojca Świętego. 
   Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zobacz na stronie: http://straszewo.q4.pl/konkurs
      W sobotę 20 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Straszewie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK POKOJU I JEDNOŚCI". Patronami medialnymi konkursu była Gazeta Kujawska i Portal Internetowy WWW.Q4.PL.
   Fotki z uroczystości możesz zobaczyć pod adresem:

   Najpierw rozegrano turniej tańca. Startowały w nim cztery zespoły: SP Nr 4 przedstawiła "Miudicircus"; Tempo z Kosowa Lackiego - "Africa" oraz "Disco"; SP Nr 2 - "Taniec Disco". W tej kategorii pierwszą nagrodę zdobyła kosowska formacja Tempo, a drugą dzieci ze SP Nr 4.
   W konkursie piosenki wzięło udział dwudziestu trzech wykonawców, których podzielono na grupy wiekowe. W swoich kategoriach wyróżnienia otrzymali: zespół z SP Nr 4 za wykonanie utworu "Przyjaciel wie"; Marta Suchocka z SP Nr 2 za "Kolorową książkę"; Mateusz Komar z Kiełpińca za piosenkę "Kiedy mi wesoło". Trzecie miejsca zajęli: Paulina Gregorczuk ze SP Nr 1, która zaśpiewała "Bo tylko maleńka" oraz Aldante z Jabłonny Lackiej za utwór "Weź mnie na ręce". Drugie miejsca przypadły: Marcie Strus z SP Nr 2 za "Koronkową Lambadę", Marcie Sobolewskiej z Przywózk za "Konika na biegunach", Odlotowym Agentkom z SP Nr 2 za "Rajdową cha-chę" oraz zespołowi z Wólki Okrąglik za "Białe róże". 
   Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali: Marta Suchocka ze SP Nr 2, która zaśpiewała "Kolorową książeczkę", Katarzyna Siemikowska ze SP Nr 4 wykonująca "Remedium" oraz zespół ze SP Nr 6 z "Piosenką o bajkowaniu".
   Wykonawcy dostali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.