AKTUALNOŚCI - kwiecień 2005r.

 

 

DZIEŃ ZIEMI XV FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

   Z okazji Światowego Dnia Ziemi nasza szkoła obchodziła w dniach 18 – 22 kwietnia Dni Ekologii. Kol. E. Popowska, W. Turos, B. Świderska przygotowały scenariusze zajęć edukacyjnych promujące ideę ochrony środowiska. Ponadto uczniowie klas I – IV wykonywali plakaty ekologiczne i eksponowali je na korytarzach szkolnych. Dnia 29 kwietnia odbył się międzyklasowy konkurs ekologiczny klas III. Na I miejscu uplasowała się kl. IIIb, na II miejscu kl. IIIc; III miejsce zajęła klasa IIIa.

   19 kwietnia w SOK odbył się XV Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Nasz zespół "Odlotowe Agentki" w składzie: P. Toczyska, M. Gawrońska, A. Jadczuk, D. Kraska, P. Michałowska, M. Jankowska, M. Mikołajczuk zajął I miejsce i zakwalifikował się do finału, który odbył się w Siedlcach 24 maja. Gratulujemy! Za przygotowanie dziewcząt do udziału w konkursie odpowiedzialny był kol. P. Przeździecki.

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

WIOSNA U HARCERZY

   W ramach „Tygodnia Profilaktyki” w dn. 25 – 29 kwietnia, wychowawcy i nauczyciele przeprowadzili szereg zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowemu trybowi życia i sposobom aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzień 27 kwietnia był „dniem otwartym”. Dzieci kl. I – IV bawiły się na festynie profilaktyczno– rozrywkowym ph. "Dziękuję, nie piję, narkotyków nie biorę", a uczniowie kl. V – VI obejrzeli w SOK spektakl profilaktyczny „Ważna wiadomość”, którego myślą przewodnią była przemoc rówieśnicza kontra asertywność i pokonywanie własnych słabości. Nasza szkoła uczestniczyła też w kampanii Fundacji „Trzeźwy Umysł”. Uczniowie brali udział w różnych konkursach: literackim – "List do Jerzego Dudka", najciekawsze listy napisały uczennice: K. Olszewska (kl. IVa), P. Kruk (kl. Vc); plastycznym – "Jak wypocząć z trzeźwym umysłem?", "Co zrobisz, gdy wygrasz?, Co zrobisz, gdy przegrasz?"; w rozwiązywaniu testów – „Ja wśród innych”. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 31 sierpnia 2005 r. Liczymy na nagrody.

   Zuchy i harcerze z 73 GZ "Wesołe Smerfy" aktywnie włączyli się w działania ogólnohufcowe. 9 kwietnia drużyna brała udział we mszy żałobnej, za zmarłego Papieża, odprawionej w Konkatedrze. 23 kwietnia dziewięcioosobowa reprezentacja drużyny wyjechała do Drohiczyna na obchody dnia św. Jerzego – patrona harcerzy oraz uroczystość odznaczenia biskupa A. Dydycza najwyższym odznaczeniem harcerskim – "Laską Skautową". Przedstawiciele drużyny brali udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. W dniach 13 i 14 maja odbywał się Festiwal Kultury Harcerskiej, w którym aktywnie uczestniczyli harcerze i zuchy z naszej szkoły. Zespół wokalny "Smerfetki" w składzie: M. Strus, M. Dębska, M. Suchocka z kl. IIIb wyśpiewał I miejsce na Festiwalu Piosenki, przyboczni 73 GZ: Monika Rudaś, Mateusz Rudaś zdobyli I i II miejsce w konkursie "Historia Harcerstwa", zuchy: M. Strus, M. Suchocka, M. Dębska, A. Góral zajęły cztery pierwsze miejsca w grze "Historia Harcerstwa". Na spotkaniu z "Poezją religijną" wiersze recytowali: P. Dondzbach (kl. VIa), K. Góral (kl. IIb). Ich recytacje zdobyły wyróżnienia.

AKCJA CHARYTATYWNA

   W naszej szkole odbyła się już III edycja akcji "Pomóż zwierzętom ze schroniska w naszym mieście".
   W lutym i marcu uczniowie klas I – VI zbierali drobne kwoty pieniędzy na potrzeby schroniska. W tym roku zebraliśmy 80,78 zł. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.