AKTUALNOŚCI - grudzień 2003r.

 

 

MIKOŁAJKI

 ZABAWA Z LEKTURĄ

   Jeśli grudzień to oczywiście "mikołajki"! Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Także tym razem obdarowywał wszystkich uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły drobnymi upominkami.
   W tym roku św. Mikołaj zmienił troszkę zasady rozdawania prezentów i ... uczniowie sami sobie je losowali. A naprawdę można było wylosować całkiem extra rzeczy, np. myszkę optyczną czy grę komputerową. Zabawy było co niemiara. Szkoda, że Was u nas nie było! Być może także i Wy wylosowalibyście coś dla siebie!
   Wszystkim, którzy zechcieli napełnić wór św. Mikołaja serdecznie dziękujemy!!!
   10 grudnia 2003r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs literacki "Zabawa z lekturą", której bohaterem w tym roku był Kornel Makuszyński.
   W konkursie brała także udział drużyna naszej szkoły w składzie: Urszula Paplińska - VIa, Aleksandra Zatkalik - VIc oraz Joanna Brzozowska - VIc. Dziewczęta odpowiadały na pytania z powieści Makuszyńskiego, przygotowały i przedstawiły również scenkę mimiczną z wybranej książki. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej walce szóstoklasistki zajęły II miejsce. Gratulujemy!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

   W czwartek 18 grudnia, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się trzeci Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Można było podziwiać ręcznie wykonane ozdoby i szopki, a także skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Jak co roku jarmark połączony był z Powiatowymi Prezentacjami Gry na Ligawkach, w których tym razem wzięło udział 23 uczestników. W jarmarku wzięła udział także nasza szkoła prezentując przeróżne cudeńka wykonane przez naszych uczniów. Startowaliśmy również w konkursie na najlepsze ciasto z makiem wystawiając "Ciasto z makiem w roli głównej" - pyyycha!!!  [zobacz przepis] 

   19 grudnia 2003r. o godz. 17:00 na górnym hollu Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie III Powiatowego Konkursu Na Szopkę Bożonarodzeniową. Imprezę uświetnili swą obecnością: Starosta Powiatu Antoni Czarnocki, ponieważ Starostwo Powiatowe było współorganizatorem konkursu, a także twórczyni ludowa - Ewa Mitowska. W konkursie brali oczywiście udział także uczniowie naszej szkoły i ... zdobyli trzy pierwsze miejsca: I miejsce - Łukasz Laskowski (IIc), II miejsce - Grzegorz Czesławiak (IIIb), III miejsce (ex aequo) - Michał Nazarczuk (IIIa). Gratulujemy!!! [zobacz fotki]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

GWIAZDKA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

   Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował w naszej szkole akcję "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem". Celem akcji było obdarowanie paczkami świątecznymi dzieci z najuboższych rodzin, które uczęszczają do naszej szkoły. Dzięki ogromnej ofiarności wszystkich uczniów, dzięki ich (i ich rodziców) wielkiej hojności udało się przygotować i przekazać dzieciom 26 paczek. Wszystkim, którzy włączyli się w tą szczytną akcję - dziękujemy!

   19 grudnia 2003r. odbyła się w naszej szkole "Gwiazdka w Unii Europejskiej". Inicjatorem imprezy był Klub Europejski. Uczniowie klas IV - VI przygotowali wystawę, na której można było obejrzeć charakterystyczne dla poszczególnych państw - członków UE potrawy, poznać zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a także spotkać niezwykłe, baśniowe postacie, które wręczają dzieciom z innych krajów ich wymarzone prezenty. Żałujcie, że Was tam nie było!