AKTUALNOŚCI - grudzień 2006r.

 

 

I Ty możesz zostać św. Mikołajem

MIKOŁAJKI

   Samorząd Szkolny oraz Szkolne Koło PCK już po raz kolejny zorganizowali akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Do 15 grudnia można było przynosić do wychowawców klas lub przewodniczących zespołów klasowych słodycze, maskotki, przybory szkolne itp. Zebrane dary posłużą do przygotowania paczek bożonarodzeniowych dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, za dar serca serdecznie dziękujemy!
   6 grudnia to chyba jeden z najprzyjemniejszych dni. W tym dniu obchodzone są tradycyjnie „mikołajki”. Uczniowie obdarowywali się prezentami, do szkoły zawitał oczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj. Także tym razem obdarowywał wszystkich uczniów drobnymi upominkami.    Szkoda, że 6 grudnia przypada tylko raz w roku.

IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

 JARMARK BOŻONARODZENIOWY

   Tradycją imprez rekreacyjno-sportowych naszej szkoły stał się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas I - III oraz klasy „0” Miejskiego Przedszkola nr 4. Turniej, oprócz rywalizacji sportowej, jest imprezą propagującą aktywność ruchową, wspaniałą zabawę oraz integrację uczniów i przedszkolaków. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i niekonwencjonalnych konkurencji (oczywiście z akcesoriami św. Mikołaja, np. bieg z worem Mikołaja), w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli dziewczęta i chłopcy. Na zakończenie imprezy wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. [zobacz fotki:1, 2, 3, 4, 5]

   14 grudnia nasza szkoła już po raz szósty uczestniczyła w Świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali wspaniałe ozdoby świąteczne, które następnie prezentowali (a także sprzedawali) w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

WIGILIA KLAS I - III

   22 grudnia uczniowie klas I - III spotkali się na uroczystej wigilii przygotowanej przez swoich kolegów z klas II, której celem było zapoznanie uczniów z tradycjami i zwyczajami wigilijnymi oraz bożonarodzeniowymi. Wspólnie śpiewano kolęd i pastorałki. [zobacz galerię]