AKTUALNOŚCI - grudzień 2005r.

 

 

MIKOŁAJKI

KONKURS LITERACKI "ZABAWA Z KSIĄŻKĄ"

  6 grudnia to chyba jeden z najprzyjemniejszych dni. W szkole zawitał oczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj.
Także tym razem obdarowywał wszystkich uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły drobnymi upominkami.
Szkoda, że 6 grudnia przypada tylko raz w roku.

   7 grudnia w SOK odbył się międzyszkolny konkurs literacki "Zabawa z książką" na temat "Życie i twórczość Edmunda Niziurskiego". Uczestnikami konkursu były trzyosobowe drużyny klas VI szkół podstawowych i I klas gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Tomasiuk, Marta Matusik i Karolina Dobrowolska. Konkurs składał się z 7 rund, 6 dotyczyło życia i twórczości pisarza, 7 - to pantomima z wybranego utworu. Nasz zespół zaprezentował scenkę z "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa". Dziewczęta tym razem nie zdobyły czołowego miejsca, ale zaprezentowały się bardzo dobrze. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

ZWYCZAJE I TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA

   Tradycją imprez rekreacyjno-sportowych naszej szkoły stał się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas I - III oraz klasy "0" Miejskiego Przedszkola nr 4, który w b. r. szkolnym odbył się 15 grudnia. Turniej, oprócz rywalizacji sportowej, jest imprezą propagującą aktywność ruchową, wspaniałą zabawę oraz integrację uczniów i przedszkolaków. Organizatorzy dla uczestników przygotowali wiele ciekawych i niekonwencjonalnych konkurencji (oczywiście z akcesoriami św. Mikołaja, np. bieg z worem Mikołaja), w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli dziewczęta i chłopcy. Na zakończenie imprezy wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. [zobacz fotki: 1,2,3,4,5]

   22 grudnia w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe klas I - III, które zostało przygotowane przez uczniów i wychowawców klas: IIa, IIc, IIIa. W czasie spotkania przybliżone zostały tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie zaprezentowali program poetycko-muzyczny. Całość uświetniło wspólne wykonywanie kolęd i pastorałek.