ARCHIWUM - grudzień 2002

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE KONKURS MIEJSKI
   
   5 grudnia uczniowie wybranych klas mieli okazję uczestniczenia w warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. E. Mitowską, która uczyła wykonywania ozdób choinkowych z opłatka. Dzieci robiły bombki i gwiazdki. Ciekawostką był surowiec - kolorowy opłatek i sposób jego sklejania. Każdy kolor miał swoją symbolikę. Według wierzeń ludowych opłatek w kolorze białym był dla ludzi, a kolorowy dla zwierząt, np. żółty przeznaczano kurom, by znosiły jajka z mocno wybarwionym żółtkiem, zielony - podawano koniom, aby cały rok miały siłę pracować, różowy - krowom, aby dawały tłuste mleko.
  
   Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Miasta Sokołowa Podlaskiego ogłosił II edycję Miejskiego Konkursu Zbiórki i Segregacji Surowców Wtórnych. Asortyment surowców wtórnych to: makulatura miękka, makulatura twarda, plastik, szkło oraz aluminium. Ocenie podlegać będzie ilość zebranych odpadów oraz ich prawidłowa segregacja. Sponsorem nagród w konkursie jest Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego. Czas trwania konkursu: 1.12.2002r. - 1.02.2003r. A więc... do zbiórki!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

 MIKOŁAJKI

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy
fot. "Gazeta Sokołowska"
   
   W dniu 12 grudnia w hollu SOK-u zorganizowano po raz kolejny Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje stoisko miała także nasza szkoła, które prezentowało się naprawdę efektownie. Można było podziwiać różnorodne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne wykonane przez uczniów. Ogromnym (jak zawsze) zainteresowaniem cieszyły się wigilijne kulinaria. 

   

   Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci oczekiwały z niecierpliwością, bowiem tradycją naszej szkoły są "mikołajki". Uczniowie wzajemnie obdarowywali się prezentami. Mieli okazję również spotkać się ze św. Mikołajem, który jak co roku wręczał słodycze.

Mikołajki

MAZOWIECKI TYDZIEŃ REGIONALNY

   W ramach edukacji regionalnej w dniach 16 - 20 grudnia odbył się w naszej szkole "Mazowiecki Tydzień Regionalny" dla klas I - III. Zajęcia dotyczyły bożonarodzeniowych zwyczajów związanych z regionem. Punktem kulminacyjnym była organizacja wieczoru wigilijnego.
   Organizatorkami wigilii dla najmłodszych klas były panie: Magdalena Bonisławska, Beata Borowska, Ewa Popowska, Agnieszka Cichocka i Małgorzata Matusik. Ich wychowankowie z klas: Ic, IIIa, IIa, IIIc i IIIb przedstawili obrazek sceniczny pt. "Zwyczaje i tradycje Mazowsza". Młodzi artyści siedzieli przy odświętnie nakrytym stole i spisali się na szóstkę.
Wszystkie dzieci, przy płonącej choince zaśpiewały kilka kolęd, a akompaniował im na akordeonie pan Mieczysław Deoniziak. Zaproszona na tę uroczystość była nauczycielka tejże szkoły Danuta Kalinowska opowiedziała dzieciom o wigilii z okresu swojego dzieciństwa oraz wyrecytowała trzy własne wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.
   Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Tomczuk podziękowała organizatorom i wykonawcom oraz z okazji świąt złożyła wszystkim serdeczne życzenia. 
Mazowiecki Tydzień Regionalny - wigilia
fot. "Gazeta Powiatowa"